Laukos

“Latvijas valsts meži” izsludina studentu pieteikšanos stipendiju konkursam0

Foto – LETA

Lai rosinātu jauno speciālistu dziļāku izpratni par meža apsaimniekošanas ciklu, AS “Latvijas valsts meži”(LVM) līdz ar jaunā macību gada sākumu izsludina pieteikšanos stipendiju konkursam augstskolu studentiem.

Konkursam aicināti pieteikties dažādu augstskolu bakalaura (sākot no 2. kursa) un maģistra programmu studenti, kuri apgūst vai kuriem ir interese par kādu no šādām LVM stipendijas jomām:

– Meža ekoloģijā;
– Meža apsaimniekošanā;
– Meža apsaimniekošanas plānošanā;
– Mežizstrādes vadība, darbu optimizācijā;
– Meža atjaunošana, kopšana un aizsardzībā;
– Informācijas sistēmu risinājumi meža apsaimniekošanā;
– Modelēšana un datu analīzē;
– Ģeotelpiskie risinājumi un programmēšanā;
– Meža biomasas izmantošana inovatīvu produktu ražošanā;
– Zemes dzīļu resursu izmantošana inovatīvu produktu ražošanā.

Pieteikšanās stipendiju konkursam notiek līdz 24. septembrim. Stipendijas apmērs ir 150 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Piesakoties stipendijai, kandidātiem jāsagatavo īsa eseja par tēmu “Es un mežsaimniecība nākotnē” vai “Es un inovatīvu produktu izstrāde”. Plašāku informāciju par LVM stipendiju un pieteikšanos meklējama uzņēmuma mājaslapā.

Ik gadu LVM izsludina trīs stipendiju konkursus topošo speciālistu atbalstam – LVM Bioekonomikas skolu, LVM stipendiju mākslā un LVM stipendiju augstskolu studentiem, kuras mērķis ir rosināt jauno speciālistu izpratni par meža apsaimniekošanas ciklu, dot iespēju ne tikai izglītoties un gūt ieskatu nākotnes profesijā, bet arī veidot atvērtu vidi radošām idejām un to realizēšanai.

LVM kopš dibināšanas 1999. gadā, īstenojot ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, valsts un pašvaldību budžetos iemaksājusi vienu miljardu eiro. LVM saimniecisko darbību veic, kopjot un atjaunojot mežus, rūpējoties par dabas aizsardzību, sabiedrības rekreācijas iespējām un koksnes pieaugumu, kā arī ik gadu investējot līdzekļus meža zemju platību palielināšanā un meža infrastruktūras attīstībā – meliorācijas sistēmu atjaunošanā un meža autoceļu būvē. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos koksnes daudzums pieaug par 12 miljoniem kubikmetru.

LA.lv