Laukos
Mežsaimniecība

“Latvijas valsts meži” noslēguši 922 medību tiesību nomas līgumus 0

Foto: LVM

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) savās apsaimniekotajās teritorijās ir noslēdzis 922 medību tiesību nomas līgumus, informēja uzņēmumā.

Medību tiesību nomas līgumi noslēgti, lai ierobežotu pieaugušā meža dzīvnieku skaita radītos postījumus. “Mežkopja mērķis ir audzēt ražīgas, vērtīgas un veselīgas kokaudzes. Pašlaik šī mērķa sasniegšanu arvien vairāk apgrūtina pieaugušais meža dzīvnieku skaits un to radītie postījumi. Viens no efektīvākajiem risinājumiem, ievērojot mežkopja un mednieka intereses, ir dzīvnieku skaita regulēšana jeb medības,” norāda kompānijā.

LVM uzsver, ka veiksmīgai medījamo dzīvnieku postījumu samazināšanai nepieciešama laba sadarbība starp zemes īpašnieku un medību tiesību nomnieku. Lai to nodrošinātu jāapmainās ar informāciju par medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem un platībām, kurās veikti jaunaudžu aizsardzības darbi – medniekiem ir jāzina vietas, kurās organizēt intensīvākas medības. “Šogad LVM ir nosūtīja informāciju par postījumiem no 568 medniekiem,” norāda LVM.

LVM aicina uz reģionālām sanāksmēm arī mednieku organizācijas, kuru nomas teritorijās ir konstatēti būtiski mežaudžu postījumi, lai kopīgi meklētu risinājumus situācijas uzlabošanai. Šogad tika organizētas desmit reģionālās sanāksmes, uz tām aicinot 165 mednieku organizācijas.

Mednieku formējumi, kuru medību tiesību nomas platībās ir konstatēti kritiski postījumi, aicināti uz individuālām pārrunām. Šogad šādā kategorijā iekļaujas 27 mednieku organizācijas, kurām pēc individuālām pārrunām tiks nosūtītas turpmāko veicamo aktivitāšu norādes.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
43 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
21 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
4 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
10 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO. VIDEO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas