Laukos
Graudkopība

FOTO: Latvijas zaļie griķi iegūst pirmo starptautisko balvu0


Latvijas zaļie griķi
Latvijas zaļie griķi
Publicitātes foto

Starptautiskajā izstādē “Riga Food 2019”, kas notika pagājušās nedēļas nogalē, zaļie griķi “Mana Ģimene” ieņēma pirmo vietu kategorijā “Labākais iepakojums”.

„Mana ģimene” ir pilnīgi jauna produktu līnija, ko piedāvā uzņēmums “Baltic Bio Grain”. Tā pirmo reizi piedalījās starptautiskā izstādē ar devīzi “Dabīga maltīte – laimīga ģimene”. Bioloģiskie zaļie griķi ir pilnībā dabīgi, audzēti Gaujas Nacionāla parka teritorijā. Lai arī jauns produkts un tikko parādījies tirdzniecības vietās, tas jau izraisījis lielu interesi gan no pircējiem, gan izstādes “Riga Food” apmeklētājiem.

Griķi, kas nonāk pie pircējiem un restorānu šefpavāriem ir bioloģiski audzēti, nesatur glutēnu un ir īpaši, jo tie, kā senos laikos, lobīti mehāniski, ir dzīvi, un spējīgi dīgt, ko var pārbaudīt pat mājas apstākļos diedzējot pašiem.

Latvijas zaļie griķi iegūst pirmo starptautisko balvu

Griķiem ir maiga garša, to dabīgā krāsa ir zaļa, ne brūna, jo graudi netiek termiski apstrādāti – grauzdēti, saglabājot daudz vairāk vērtīgas īpašības, salīdzinājumā ar parastajiem griķiem, kas tiek piedāvāti veikalu sortimentā.

Zaļie griķi ir sadalīti pa porcijām un ievietoti kraftkartona kastītē.

“Baltic Bio Grain” pārstāve Rita Stasiloviča atzīst, ka pie iepakojuma radīšanas daudz piedomāts, lai tas būtu ne tikai dabīgs un acij tīkams, bet arī saturētu zīmīgu informāciju gan par produktu, gan Latviju.

Iepakojumu radījuši Latvijas labākie dizaineri, pārdomājot katru niansi, lai dizains būtu piemērots gan Latvijas tirgum, gan eksportam. Kopā ar nepieciešamo informāciju uz kastītes ir atrodami vietējā autentiskuma elementi – XIX gadsimta beigu zemnieku sētas attēls, kas balstīts uz materiāliem no valsts arhīva, kā arī caurspīdīgs lodziņš – speciāli izgriezts Latvijas valsts kontūra formā, kas ļauj redzēt graudus un liecināt par produkta izcelsmes valsti, popularizējot to ārpus robežām.

Izstāde “Riga Food 2019”

Saistītie raksti
Izstādē "Riga Food 2019"

Uz kastītes ir atrodamas QR-kods, kas ļauj saņemt elitāra restorāna kārdinošas receptes.

“Mana Ģimene” produkcija pieejama šādās tirdzniecības vietās: “Lāči” veikalos, universālveikalā “Stockmann”, “Sena Bode” veikalos, “8life.lv., kā arī drīzumā Rimi zemnieku lauku labumu veikalos „Klēts”, “Biotēka” un citās tirdzniecības vietās Latvijā.

LA.lv