Dārzeņi un augļi, Veikalā un tirgū

Latvijas zemeņu audzētājiem laba raža. Pircējus mulsina cena par 100 gramiem

Zemeņu raža šogad būs laba – stāsta vietējie ogu audzētāji Liepājas pusē. Ogām pamazām cena kritīsies.

Portālam “liepajnieki.lv” pārdevēja tirgū stāstīja, ka Polijā no zemniekiem ogas tiek iepirktas vairumā, tikko tās nolasītas no lauka un tūlīt pa taisno vestas uz Liepāju. Cena tādēļ arī zema, ka vienā reizē tiek iepirktas vairākas tonnas.

Liepājas tirgū šobrīd lētākā cena tirgū bija 2 eiro un 88 centi par kilogramu. Augstākā – 13 eiro.

Arnolds Bikse atvedis uz tirgu zemenes no Nīgrandes, savukārt tirgū blakus ar savām zemenēm tirgojas Silvijas kundze no Jūrkalnes, kas cenu norādījusi nevis par kilogramu, bet par 100 gramiem. Kāda pircēja to pārpratusi un nebija gatava maksāt vairāk nekā 10 eiro par kilogramu.
Cita šo kilogramu nopirka bez iebildumiem.

“Reizēm, palasot komentārus internetā, sirds tiešām ir pilna, jo tur netrūkst tādu, kas gānās par cenām un izsaka dažādus pārmetumus, bet, ja viņi zinātu, cik grūti jāstrādā, lai zemenes izaudzētu…Šogad pirmo reizi stādījumus noravēju jau martā, bet tie jākopj līdz rudenim. Nekas mums no gaisa par velti un bez darba nekrīt!” izjūtās dalās audzētāja.

Savukārt agronomi stāsta, ka pagājušā gada lietavas smagi ietekmēja ne tikai graudkopjus, bet arī ogu audzētājus, un, piemēram, Liepājas pusē zemenēm nav izdevies apgriezt izstīdzējušos dzinumus, kā dēļ šajā gadā iespējama šķirņu sajaukšanās.

4 Komentāri

  1. kā vienmēr, lauksaimniekiem mūžīgās vaimanas par grūto dzīvi, it kā poļiem tās zemenes no gaisa krīt. Tapat jāstrādā, lai izaugtu, bet mūsējiem kā vienmēr viss zelta vērtē.

  2. Negribu nevienu aizvainot, bet zemeņu audzēšana ir grūts darbs visur! Polijā, Spānijā un citur ir attīstīta intensīva lauksaimniecība ar agroķīmiju, tehnoloģijām un pārstrādi. Lielie daudzumi tiek pārstrādāti un iztirgoti lielveikalos visā Eiropā. Mūsu apjomi ir ļoti niecīgi un pārdošanai atliek vienīgi tirgus laukumi (Latvijā ar pārstrādi neviens nevēlās darboties .. ?), kur blakus stāv citu valsts uzņemēju un desmitos tūkstošos tonnās ražota (ar citu valsts atbalstu) prece par kuriem netiek maksāti nodokļi mūsu valstji! Cenas aug un augs visām precēm, ko šeit ražo dēļ tā, ka sarūk cilvēku skaits un līdz ar to naudas apgrozība. Un šeit vismazāk ir vainīgie tie, kuri vēl šeit dzīvo un laukos kaut ko mēģina ražot! Mans padoms – ja gribi labu vietējo zemeni – gaidi kad vietējiem zemniekiem būs gatavi zemenes uz lauka! Gan jau varēsi atļauties par dažeim eiro kilogramma tos iegādāt!

Pievienot komentāru