Bizness, Piena pārstrāde

Deputāta saimniecībā simtiem lopu slīkst mēslos

Vienā no lielākajām Daugavpils novada zemnieku saimniecībām “Kļavas V” saimnieko Daugavpils novada domes deputāts Viktors Kalāns, kurš savulaik strādājis vadošā amatā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā, tur konsultējot lauksaimniekus.

Par lopiem un piesārņo vidi uztraukts ir bijušais strādnieks. Lai gan V. Kalāns daudzus pārmetumus noliedz un vēršanos pret viņu sauc par atriebību, kompetentas iestādes tomēr norāda uz pārkāpumiem, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Rādot vairāku desmitu buļļu turēšanas apstākļus vienā no novietnēm, redzams, ka dzīvnieki grimst savos mēslos, turpat arī guļ, no galvas līdz kājām aplipuši ar saviem izkārnījumiem un dubļiem.

Sūdzēšanos par saimniecībā notiekošo V. Kalāns sauc par atriebību, jo bijušais strādnieks esot atlaists no darba. Zemnieku saimniecības priekšstāvis uzteic sevi, sakot, ka izmirstošajos laukos nodrošina vairākus desmitus darba vietu.

V. Kalāns nenoliedz, ka problēmas saimniecībā pastāv, tās lielā mērā esot saistītas ar celtņu trūkumu, kurās varētu izvietot visas govis. Banka esot atteikusi kredītu lielai novietnei, tāpēc to būvē saviem spēkiem.

61 Komentāri

  1. PIEKRĪTU! TĀDS DARBA VIETU NODROŠINĀTĀJS NEDOMĀ, KA ARĪ LOPS, KAMĒR DZĪVS, JŪT GAN SĀPES, GAN SALU. NETICU, KA TĀDAM INTERESĒ KAS CITS KĀ PAŠA MAKS. PAR JEBKURU CENU. PAR JEBKURU LOPA MOCĪŠANU, PAR JEBKURU STRĀDNIEKA NICINĀŠANU.

 1. …vairākus desmitus darbavietu…muļķības-visi strādā par vēdera tiesu un bez jebkādiem darba līgumiem tādās saimniecībās. Tas no pieredzes.

  1. Acim redzot slikta saimnieciba esi stradajis un slikta pieredze bijusi… kas grib stradat un kas var tas strada un ne par vedera tiesu. Lielakoties laukos ir alkaholiki un bezgozi kas grib naudu bet negrib neko darit…..

   1. PIEKRĪTU! TĀDS DARBA VIETU NODROŠINĀTĀJS NEDOMĀ, KA ARĪ LOPS, KAMĒR DZĪVS, JŪT GAN SĀPES, GAN SALU. NETICU, KA TĀDAM INTERESĒ KAS CITS KĀ PAŠA MAKS. PAR JEBKURU CENU. PAR JEBKURU LOPA MOCĪŠANU, PAR JEBKURU STRĀDNIEKA NICINĀŠANU.

   1. labi maksāt var tikai labiem strādniekiem, “nodzertajām nelaimēm” tikai tik daudz lai varētu atnākt un kaut ko padarīt, ja to var saukt par strādāšanu, ja samaksā vairāk 3 dienas neredzēsi “strādnieku”

 2. Izmisums ,kaut kas ir jādara ,sodīt to dranķa veci un tā pa īstam ,daudz grib turēt lopus ,bet paru’pēties nav padomājis ,ka tik nebūtu izdevumu ,pašu ar galvu tais sūdos ,nebūtu žēl nemaz.

 3. Tipisks gadījums.Ierēdņi un deputāti (mutes virinātāji) to vien deklarē, ka viņiem jāceļ algas, lai neaizietu uz privāto sektoru. Un, ja aiziet, izrādās, ka sūdos līdz ausīm.Malku cirst nav tas pats kā “”gudri””…

 4. PVD…..nu dazi labturibas noteikumu parkapumi tur ir!!!! Dzivnieki su-os lidz ausim. Tos dzivniekus konfiscet uzreiz un veci cietuma citiem par biedinajumu

 5. Pilnigi di*st gribas palastot komentarus kadi visi ir dzivniek milji un ideali cilveki kas nekad nekludas un visan naudas pietiek. Visiem lielajiem umnikiem varu pateikt ja esat tadi dzivnieku milji un varonji savacat visus kakjus un sunjus klainojosos pa iela kam nav kur dzivot un ir slikti apstakli. Kapec neviens nenem vinus uz majam uz labiem apstakiliem. Tik daudz dzivnieku milju un gudrinieku ka katram pa vienam klainojosam sunim un kakim un bus dzivniecinjiem majas😉😉😉😉

 6. PVD izskatās ir uzpirkts, jo sen jo sen šo situāciju zināja! Ir jāsoda PVD atbildīgie! Tas deputāts jau sen iesēdies krēslā, tauta viņu neieredz, jo cilvēks viņš ir tāds s……! Attieksme pret lopiem to parāda! Pašu tajos mēslos dienu paganīt!

 7. saimniek,nekad neaizliedz zinosiem un visu varosiem cilvekiem,kurus kaut kapec esi pienemis darba-sakaisit un iztirit.vins naktis negul del taviem bulliem,bet roku nepakustinas,meeli gan.dod vinam sirdsmieru,lauj iztirit.

 8. Jēziņ. Lielākajai daļai gaļas lopu audzētāju lopi slīkst savos sū**s un dubļos rudenī, ziemā un pavasarī. Un dzer ūdeni no dīķa kurā stāv un paši lopi nokārto savas vajadzības. Tāpēc neatbalstu tik lielus maksājumus par gaļas lopiem, jo tā mēs priekš turkiem ražojam lēto gaļu par kuru ES vēl piemaksā. Vajag makājumus par to, ko cilvēki lieto šeit pārsvarā- cūku, vistu. Lai es arī savā piemājas saimnircībā varu turēt pāris cūkas savas ģimenes iztikšanai un barot ar jebko, arī saviem ēdiena atlikumiem un zāli, nevis lobēt barību ražotājus, sakot, ka tikai rūpieciski ražota barība nekaitē. ES bija laba lieta, bet ne viss, kas der citur, der arī Latvijā. Un lopu turēšana ārā cauru gadu nav pieņemts Latvijā.

  1. Ne tikai ārā salā,lietū, vējā moca dzīvniekus, bet arī vasarā karstā saulē cepina, bez jebkāda patvēruma. Sāpīgi noskatīties,bet privātīpašums!

 9. Šis rīkļurāvējs Kalāns Līksnas pagastā par sviestmaizes cenu ir sapircies jau ļoooti daudz zemes īpašumu. Varbūt vietējie iedzīvotāji zin vēl kādu nelegālu ūķi (fermu?), kur lopiņi dzīvo līdzīgos apstākļos???
  Un kronis visam – kārtējā PVD bezspēcība deputāta priekšā. KORUPCIJA!

 10. Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā BMW kā trolejbusā. Savu laimīgo Ziemassvētku loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/NdqjC4 un sāc Jaunu dzīvi ar Jauno gadu!

 11. TAK KUR IR PVD -LAI ATDOD LOPIŅUS KARTĪGIEM SAIMNIEKIEM MAZAJAM ZEMNIEKAM KURŠ RŪPĒSIES PAR VIŅIEM A NĒ VĒL STUMDA TO JAUTĀJUMU UZ PRIEKŠU UN ATPAKAĻ -UN BEIGĀS .AK NOSPŖĀGA GAN SŪDI GALVĀ TAM DEPUTĀTAM

 12. Sen būtu laiks tiem neģēļiem konfiscēt lopus un pašus sodīt. Par slima bezsaimnieka kaķa noslīcināšanu draud pat cietumsods, bet par simtiem lopu spīdzināšanu un turēšanu baisos apstākļos un to novešanu mokpilnā nāvē — pilnīgi nekas. Vai PVD un Lauksaimniecības ministrijai nav jāuzņemas līdzatbildība par šādiem briesmu darbiem??? Vai Latvijā nav jāievēro Dzīvnieku labturības noteikumi??? Šādas ainas man, kā laukos dzīvojošam cilvēkam, ir pretdabīgas, noziedzīgas, apkaunojošas un pilnīgi nepieļaujamas. Kur nu palikuši tā saucamie ”dzīvnieku tiesību aizstāvji””? Kāpēc nebrauc uz tām šausminošajām fermām, kāpēc nerīko protestus pie LM un PVD ēkām? Kad vajadzēja cirku nograut, tad gan sarosījās, lai gan tur nebija nekāda problēma.

  1. es visus LIBE5RASTU zoofilus NOZIEDZNIEKIEM PIELĪDZINĀTU –VISUS BEZ ŠĶIROŠANAS — kuri kaut tikai būs iepīkstējušies par “”lopu labturību”” aresttu un mobilizētu ”lopu labturības darba armijā”” – visus kam vajag ”lopu labturību ” katporgā — AR SAVAM DIVĀM ROCIŅĀM un sūdu dakšam LAI PASTRĀDĀ pilnas darbadienas KĀDUS 5 GADIŅUS valsts likumu un eiropideru labturības prasības piepildot — bet viņu ĪPAŠUMUS ŠUMUS KONFISCĒTU LAI LOPU LABTURĪBU NODROŠINĀTU ….. DEMOKRĀTIJĀ PAR LĒMUMIEM MAKSĀ TO PIEŅĒMNEJI — VISU LABTURĪBAS NOTEIKUMU RAKSTĪTQAJI UN DEPUTĀTI KAS TOS PIEŅEMA UN PIEĻAVA IEVAZĀT NO SMIRDĪGĀS EIROPAS BŪTU EKSPROPIRĒJAM9I 8UN NOLIEKAMI ”LOPU LABTURĪBAS KATORGĀ”” UZ 10 GADIEM

   viasādus zaļos komunistus kompānijā zoofiliem — un tos piderus kas satversmi gribejA SAĶĒZĪT AR “ZAĻAS LATVIJAS “” klauzulu arī — lai 2 gadus pap[riekšu pastrādā ar zaļiem govs sūdiem un vircu — lai papriekšu saprot no kurienres Latvijai zaļums var rasties—- lai 40 tonnas uz hektāra šī zaļuma ar swavām rociņām nogādā un izkliedē — varu saderēt ka gaklviņas atri vien vietā iegrozītos —

 13. traapiji jeekabielas cuuku un baroklju kuutii! Ta ir vienigaa kuts Vecrigaa,kuriem viss pie dirsas,ka cuukam suudos.Ka tik pashiem pilns veeders.

 14. Latvieši ir ļaunākā, skaudīgākā un alkatīgākā tauta, kādu es vispār esmu sastapis. Vislielākais naids latvietim ir pret otru latvieti.
  Tā ir pašnāvnieciska nācija.
  Īpaši tas izpaužas laukos.

 15. Nekā nesaprotu. Cilvēks, kas pats ir bijis amatā, lai citiem dotu”gudras” pamācības , tagad vēl deputāts, kas atkal ,,gudri” pļurkst, pats nespēj sakārtot savu savu ,,māju”…, PVD , kas pat atzīst trūkumus, bet nesoda… Vai tas nav murgs?…

 16. Labdien,

  Nekustamā cilvēki ir tie, kuri zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šī Dāma LYSE man deva aizdevumu 50000 eiro bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās , pateicoties tai es šodien vietējā lielveikalā, viņa ir mans glābējs. Es nezinu, ko darīt ar to, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar mums pa e-pastu un sekot tā
  vadlīnijas, un jums būs apmierināti ar 48 stundas maksimāli . Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu. Lai jums, kas ir nepieciešams, piemēram, man, jūs varat
  viņam uzrakstīt un izskaidrot viņam savu situāciju, tas varētu palīdzēt jums tās
  pasts : [email protected]

 17. tam kuram ir 11 govis parbauditaji gatavi likt saimniekam govis guldiit uz dormeo matraciem. gods un slava musu kontrolieriem tomeer, jo lielaki meesli, jo vairak deputatiem var pielikt pie algas.ko nu mazas saimniecibas/

 18. Nu pašu piesiet pie tām netīrajām barotavām un sūdos!Pietiktu ar vienu nedēļu,tad redzētu kādu dziesmu tad tas Kalāns dziedātu!Draņķis!Cerams saņems pelnītu sodu par necilvēcību un nežēlību.Bet tādi jau deputāteļi visu var.Nemaksāt algu strādniekiem un lopus mērdēt badā.Lai nemuld ka nav naudas.Gan jau sazadzies pilnu ķešu tupēdams deputāta krēslā.Tur tak visi zagļi sēž un bikses deldē.Nu tā ir..tauta mēslos un lopiņi arī mēslos!

 19. Uz to gasudristvas feicisko 100-gadi dereetu CILVEEKIEM vienoties kopiigaa luugshanaa ( visi tak tadi ticiigi tgd palikushi ) : “Zheeliigs Dievs ! Zheeliigs Dievs, gaadaa, luudzu, lai KATRS SANJEMTU TO, KO PELNIIJIS !!!!!!!!!!! ”
  Un viss …………

 20. Tas ir pretīgs un atriebīgs tips, lien visām pudelēm par korķi un meklē izdevīgumu esot amatā. Spējīgs manipulēt un draudēt. Glumeklis ar bijušā čekists ģīmi, kā jau visi bijušie partijnieki- pensionāri, kas joprojām valda Daugavpils novadā

 21. Laipni lūdzam ILLUMINATI PASAULĒ: BĒRNIEM BĒRNIEM IEDZĪVOTĀJU IEDZĪVOTĀJU KLUBS, STAR … ir pasaulē vecākā un lielākā brālība, kurā ir četri miljoni biedru … Mēs esam viena ģimene ar vienu tēvu, kas ir Augstākā Būtne. … Šeit mēs ticam, ka mēs esam dzimuši paradīzē, un nevienai dalībvalstij nav jācīnās šajā pasaulē … Ja jūsu dzīve nenotiek tā, kā jūs to vēlaties un vēlaties mainīt, pievienojieties Illuminati šodien, lai saņemtu 100 000 ASV dolāru ik pēc 3 dienām un $ 3,000,000,00 dalības svētība, lai darītu un pievienotu to, kas jums patīk vislabāk darīt … Tiešsaistes tūlītēja uzsākšana Jaunu dalībnieku reģistrācija tagad ir atvērta tiešsaistē tūlīt! …. Ja jūs interesē E-pasts: [email protected] Vai WhatsApp viņam On +2348055329159 Piezīmes nopietns loceklis Pieteikties …. Lūdzu, pārliecinieties, ka esat izveidojis savu prātu, pirms atbildēt uz šo e-pastu.

 22. Laipni lūdzam, lai apgaismotu Vispasaules Brotherhood Rich Fame klubu, kas atrodas visā pasaulē … ir pasaulē vecākā un lielākā brālība ar četriem miljoniem biedru … Mēs esam viena ģimene ar vienu tēvu, kas ir Augstākā Būtne. … Mēs ticam, ka mēs esam dzimuši Paradīzē, un nevienai dalībvalstij šajā pasaulē nav jācīnās … Ja jūsu dzīve nenāk tā, kā vēlaties, un vēlaties mainīt to, pievienojieties Illuminati šodien, lai saņemtu 100 000 ASV dolāru ik pēc 3 dienām un $ 3,000,000.00 biedra svētība darīt un pievienot to, kas jums patīk, lai to izdarītu vislabāk … Online Immediate Launch Jaunu dalībnieku reģistrācija tagad ir atvērta tiešsaistē tagad! …. Ja jūs interesē e-pasts: [email protected] Piezīmes nopietns loceklis Pieteikties …. Lūdzu, pārliecinieties, ka esat izveidojis savu prātu, pirms atbildat uz šo e-pastu.

 23. es visus LIBE5RASTU zoofilus NOZIEDZNIEKIEM PIELĪDZINĀTU –VISUS BEZ ŠĶIROŠANAS — kuri kaut tikai būs iepīkstējušies par “”lopu labturību”” aresttu un mobilizētu ”lopu labturības darba armijā”” – visus kam vajag ”lopu labturību ” katporgā — AR SAVAM DIVĀM ROCIŅĀM un sūdu dakšam LAI PASTRĀDĀ pilnas darbadienas KĀDUS 5 GADIŅUS valsts likumu un eiropideru labturības prasības piepildot — bet viņu ĪPAŠUMUS ŠUMUS KONFISCĒTU LAI LOPU LABTURĪBU NODROŠINĀTU ….. DEMOKRĀTIJĀ PAR LĒMUMIEM MAKSĀ TO PIEŅĒMNEJI — VISU LABTURĪBAS NOTEIKUMU RAKSTĪTQAJI UN DEPUTĀTI KAS TOS PIEŅEMA UN PIEĻAVA IEVAZĀT NO SMIRDĪGĀS EIROPAS BŪTU EKSPROPIRĒJAM9I 8UN NOLIEKAMI ”LOPU LABTURĪBAS KATORGĀ”” UZ 10 GADIEM

  viasādus zaļos komunistus kompānijā zoofiliem — un tos piderus kas satversmi gribejA SAĶĒZĪT AR “ZAĻAS LATVIJAS “” klauzulu arī — lai 2 gadus pap[riekšu pastrādā ar zaļiem govs sūdiem un vircu — lai papriekšu saprot no kurienres Latvijai zaļums var rasties—- lai 40 tonnas uz hektāra šī zaļuma ar swavām rociņām nogādā un izkliedē — varu saderēt ka gaklviņas atri vien vietā iegrozītos —

Pievienot komentāru