Bizness, Darbs un izglītība

Laukos neizbēgt no ārvalstu darbaspēka piesaistes jau nākamgad

Latvijas laukos ārvalstu darbaspēka piesaiste ir gandrīz neizbēgama, un tas varētu notikt jau nākamgad, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” prognozēja “Zemnieku saeima” vadītājs Juris Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka laukos samazinās cilvēku skaits, tādēļ lauksaimniekiem darbaspēka trūkums ir ļoti aktuāla problēma. Par ārvalstu darbaspēka piesaisti tiek diskutēts jau vairākus gadus, un Lazdiņš prognozēja, ka tas varētu notikt jau nākamgad.

Pēc viņa domām, tuvākās kaimiņvalstis – Ukraina un Baltkrievija – varētu būt tās valstis, no kurām tiks piesaistīts darbaspēks. Taču par konkrētu skaitu strādnieku vēl ir pārragri izteikt prognozes.

“Zemnieku saeima” dibināta 1999.gadā, biedri ir 900 saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru zemes un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.
Vairāk par darbaspēka trūkumu laukos lasiet šeit

23 Komentāri

 1. Nesapratu, kāpēc vajag strādniekus no citurienes – es pati labprāt laukos pastrādātu, bet nekad neesmu redzējusi nevienu sludinājumu, ka kādam strādnieki būtu vajadzīgi.

  1. Paskatīsimies , cik ilgi pastrādāsi pa “MINIMĀLO” vai pat ZEMĀK , varbūt , labākajā gadījumā , par “ZUPAS ŠĶĪVI” ! Nu nav tie LAUKSAIMNIEKI , tik NASKI uz NORMĀLU SAMAKSU – un AIZBILDINĀJUMUS -vienmēr ATRADĪS !

 2. Kāda bezkaunība – pašu tauta pateicoties tādiem “darba devējiem” ir no laukiem aizmukusi, tad nu vedīs bezmaksas vergus no ārzemēm… No Āfrikas vedīs, vai? Tur, kā raksta, vergu tirgi esot. Bet lai vergturi neaizmirst, ka vergam vismaz ēst ir jādod, pajumte un siltums, kas mūsu klimatā svarīgi, drēbes un apavi.
  Bet, ja godīgi, tas ievestais darbaspēks aizbēgs tūlīt pēc tam, kā saņems pirmo algu. Kājām, jo biļeti par to naudu nenopirkt…Pat ja kādu vispār izdosies ar viltu atvilināt.

 3. Viens normālas komentārs pieder tikai Vitai! Pārējie, atvainojos, nīkuļi un sliņķi! Nīkuļi, dzīves vārguļi. Raksta pats ZS īpašnieks. Ja redzu, ka cilvēkā acis spīd, un strādā kā priekš sevis, tad es maksāju četru ciparu skaitli katru mēnesi. Nemāki strādāt, esi bez centības, vai negribi vispār strādāt, man Tu neesi vajadzīgs, ej sēdi uz kakla māsai , brālim, mammai vai tētim. Viss!

  1. Jaa, jaa, latvieshi nobijushies tevis soliitaa chetrciparu skaitlja, beeg uz Angliju, Iiriju un citaam valstiim, lai tur laukos straadaatu par chetrciparu skaitli. Vinji negrib dziivot savaa zemee, savaa maajaa, vinji grib pusi sevis pedlniitaa atdot par iireeto dziivokli. Tu esi nozheelojams melis!

  2. Nu , nu GUDRELI ! Stipri šaubos vai , Tu maksā 4-ciparu skaitli – strādniekam mēnesī ! Dēļ tādiem KNAUZERIEM un AFERISTIEM , – darba GRIBOŠI un SPĒJĪGI cilvēki bēg no “LAUKIEM” uz ĀRZEMĒM , jo tur par REĀLU DARBU , ( nevis BEZSOCIĀLU garantiju , veselības beigšanu un VERGOŠANU ) , arī saņem REĀLU SAMAKSU un SOCIĀLĀS GARANTIJAS . Tā kā , to NOSACĪTO 4-ciparu skaitli – iebāz sev , tur , kur SAULĪTE NEIESPĪD un NEAPLEJ ar “SŪDIEM” cilvēkus , kuri , IESPĒJAMS arī , Tev , – VERGO !

  3. Prieks, ka ir vēl arī tādi ZS īpašnieki.Tomēr lielākā daļa arī par darba kvalitāti , strādājot kā priekš sevis, un augstu profesionālismu, negrib maksāt oficiālo algu. Variet mēģināt apstrīdēt, bet saku to no pieredzes un kā labākais savas nozares speciālists, kas , diemžēl, nevar atrast Latvijā oficiālu darbu specialitātē (lauksaimniecības).Kaut gan pieprasījums ir samērā liels.Tikai oficiālu algu neviens nepiedāvā(pat minimālo).

 4. Te runā par vergiem.Tikai nevienam neienāk prātā ,ka mēs visi ,samaksājot tikai valstij nodokļos un dažādās nodevās vairāk kā 85% no gada ienākumiem,esam vergi.Ir tikai labāk vai sliktāk situēti vergi,ieskaitot arī tos,kas pārvalda valsti.

 5. Par NODOKĻIEM ! ĀRZEMĒS tā ir OBLIGĀTA , IZPILDĀMA PRASĪBA , – salīdzinājumā ar Latviju un it ĪPAŠI “LAUKU” ZS , (AFERISTIEM) un LAUKU – “MIKRO UZŅĒMUMIEM” , kur jo projām – ALGU līdz ZINĀMAI SUMMAI ieskaita KONTĀ , ( no kā arī tiek atvilkts NOSACĪTAIS NODOKLIS ) , un PAPILDUS , ( ja uzskata par vajadzīgu ) , izsniedz UZ ROKAS ! Šajā gadījumā , – LIELĀKIE AFERISTI ir ZS un “MAZIE UZŅĒMUMI” , ( laukos un arī mazpilsētās ) . Protams – sava loma ir arī Latvijas Valdībai , bet salīdzinot 100 “SIVĒNUS” SAEMĀ , tie ne TUVU nestāv , – SIMTIEM “MAZO UZŅĒMUMU” , ZS un citām SAIMNIECĪBĀM vai tikai “UZ PAPĪRA” – “SAIMNIECĪBĀ” vai “UZŅĒMĒJIEM” .

 6. Prieks, ka ir vēl arī tādi ZS īpašnieki.Tomēr lielākā daļa arī par darba kvalitāti , strādājot kā priekš sevis, un augstu profesionālismu, negrib maksāt oficiālo algu. Variet mēģināt apstrīdēt, bet saku to no pieredzes un kā labākais savas nozares speciālists, kas , diemžēl, nevar atrast Latvijā oficiālu darbu specialitātē (lauksaimniecības).Kaut gan pieprasījums ir samērā liels.Tikai oficiālu algu neviens nepiedāvā(pat minimālo).

 7. Darbaspēks laukos ir vajadzīgs lielsaimniekiem, kuri sagrābušies simtiem ha zemes vai saturējuši simtiem govju. Parastam zemniekam ar 100 ha zemes vai 50 govīm nekāds algots darbaspēks nav vajadzīgs, jo ģimene pati tiek galā ar darbiem. Tāds ir arī ES modelis Rietumeiropā. ZSA , kura uzurpējusi visu pārējo zemnieku intereses, nu brēc pēc kalpiem. Nav pamanījusi, ka muižu un kolhozu laiki laukos sen pagājuši.

 8. “Rīgas siltums” pavasarī atlaidīšot veselu baru darbinieku. Ir laiks jau tagad viņiem piedāvāt labi apmaksātus darbus laukos (kā arī pajumti un ēdienu).

Pievienot komentāru