Laukos
Tehnika

Lauksaimniecības tehnikas izcilnieki Parīzes izstādē “Sima 2017″
0

Publicitātes foto

Francijas galvaspilsētā Parīzē notikušajā starptautiskajā lauksaimniecības tehnikas izstādē “Sima 2017” tika piešķirts speciālais starptautiskās žurnālistu žūrijas tituls “Gada mašīna 2017” dažādās nominācijās.


Viens no šā titula saņēmējiem ir Claas lopbarības kombains Jaguar ar Shredlage smalcināšanas tehnoloģiju. Tas ir novatorisks paņēmiens kukurūzas skābbarības gatavošanā, īpaši reģionos, kur trūkst ganību. Sašķeļot kukurūzas stumbru 26–30 mm garās daļās, kas pēc tam tiek papildus apstrādātas ar Shredlage smalcinātāju, tiek palielināts barības masas virsmas laukums, kas būtiski uzlabo bakteriālo fermentāciju pēc skābēšanas un īpaši pārstrādes procesa laikā govs kuņģa spureklī.

Lopkopības sektorā apbalvojumu saņēma arī Joskin Volumetra cisterna ar vakuumsūkni.

Kategorijā “Kombaini 2017” gada mašīnas titulu žūrija piešķīra New Holland izlīdzināšanas sistēmai Everest, kas uzstādīta CX un CR sērijas kombainiem. Pateicoties šai inovatīvajai sistēmai, notiek slīpumu kompensācija līdz 20%, tādējādi noturot kombainu horizontālā līmenī un nodrošinot tikpat augstu produktivitāti, kā strādājot līdzenā apvidū.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Savukārt Gada mašīnas nominācijā Traktori ar dzinēja jaudu līdz 150 ZS par laureātu kļuva traktors Valtra A 104 HiTech. Izstādē “Sima 2017” Valtra demonstrēja pilnīgi jaunus A sērijas traktoru modeļus ar jaudu no 75 līdz 130 ZS. Modelis A 104 HiTech ir viens no septiņiem šīs sērijas pārstāvjiem. Tā jaunais dizains ir N un T sērijas ceturtās paaudzes traktoru dizaina stilistisks turpinājums. 

Traktors A 104 HiTech aprīkots ar 4,4 litru dīzeļdzinēju AGCO Power Tier4 ar jaudu 100 ZS. Modelis nokomplektēts ar absolūti jaunu transmisiju un hidraulisko sistēmu. Valtra HiTech transmisija ar pārnesumu pārslēgšanas servopiedziņu tiek izmantota jau daudzus gadus, taču tikai tagad tajā tiek izmantota ekspluatācijā vienkārša mehāniskā pārnesumu kārba. 12 pārnesumu uz priekšu un 12 atpakaļgaitā apvienoti divās grupās, kas ļauj izmantot tikai divas pārnesumu pārslēgšanas sviras un nodrošina pārnesumu skaita sadalījumu lauka un transporta darbiem. Seši pārnesumi nosedz kustības ātruma diapazonu no 4 līdz 12 km/h, kas ir tipiski lauka darbiem. Turklāt pieejama daudz¬funkcionāla pārnesumu kārba ar superpazeminātu pārnesumu, kas ļauj traktoram kustēties ar ātrumu 140 km/h.


Par 2017. gada mašīnu vidējās klases kategorijā kļuva Massey Ferguson 6718 S lauksaimniecības traktors, kas izstādē “Sima 2017” Eiropas vadošo lauksaimniecības žurnālu vērtējumā ieguva visaugstāko novērtējumu. MF 6718 S ir visjaudīgākais šobrīd tirgū pieejamais četrcilindru lauksaimniecības traktors. Dzinējs ar četrcilindru jaudu būtībā nodrošina sešu cilindru dzinēja griezes momentu. Izcila traktora jaudas un svara attiecība spēj nodrošināt līdz šim nebijušu mašīnas manevrētspēju, veicot jebkuru darba uzdevumu saimniecībā.


Titulu Gada mašīna 2017 saņēma arī Lemken augsnes apstrādes agregāts Karat 12, kas ir principiāli jauna mašīna un ir piemērota gan virspusējai, gan līdz 30 cm dziļai apstrādei, īpaši smagās augsnēs. Četras tapu rindas ar rindstarpu platumu ap 23 cm nodrošina nepieciešamo uzirdināšanu un atkarībā no lemeša formas arī attiecīgu samaisīšanu. Ņemot vērā pieejamos astoņu veidu lemešus, piemērota agregātu kombinācija atradīsies jebkuriem ekspluatācijas apstākļiem.


Prestižo titulu saņēma arī Vicon Extra 736T kondicionētājpļaujmašīna ar inovatīvo QuattroLink piekares koncepciju, kā arī Berthoud Vantage Dark smidzinātājs, kura spilgtākā iezīme ir futūristiskais dizains, profilētā bāka un uzlikas melnā krāsā. Smidzinātāja bāka izgatavota no polietilēna un būs pieejama ar tilpumu 2800, 3500, 4300, 5500 un 6700 litru. Sūknis nodrošina plūsmu 550 l/min.
Smidzinātāja kontroli veic ISObus caur sensorekrānu Berthoud VT Tronic. Izvēlei – dažādu veidu stieņi garumā no 24 līdz 44 metriem.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk par tehnikas un tehnoloģiju jaunumiem lasiet žurnālā AgroTops

LA.lv