Laukos
Bizness

Lauksaimniecības tehnikas tirgotājam “DeLaval” pērn peļņas pieaugums0

“De Lava”l slaukšanas zāle ar 24 vietām. Foto no LA arhīva.

Lauksaimniecības tehnikas tirgotājs SIA “DeLaval” pagājušajā gadā strādāja ar 4,283 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,6% mazāk nekā gadu iepriekš, tikmēr uzņēmuma peļņa pieauga par 64,3% – līdz 129 510 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka, neraugoties uz piena lopkopības uzņēmumu vēlmi investēt jaunos projektos saistībā ar pieaugošo piena iepirkuma cenu, pērn samazinājās ieņēmumi no piensaimniecības iekārtu tirdzniecības.

“DeLaval” vadība norāda, ka tirgus dalībnieku pieņēmumi paredz, ka piena iepirkuma cena 2018.gadā pieaugs, kas iedrošinās klientus izvēlēties augstākas kvalitātes un līdz ar to dārgākus patēriņa materiālus. Klientu pirktspējas pieaugums arī nodrošinās pieprasījumu pēc regulārākām iekārtu apkopēm un remontiem, tādēļ pieaugs pārdošanas apmēri. Vienlaikus varētu turpināties svārstīgais investīciju klimats, ko nosaka valsts amatpersonu lēmumi par Eiropas fondu izmantošanu un banku kreditēšanas politika.

“Ievērojot projektu realizācijas ilgtermiņa raksturu un nodošanas ekspluatācijā periodiskumu, uzņēmuma 2018.gada projektu pārdošanas apmērs var pat samazināties,” prognozē vadība, vienlaikus piebilstot, ka kopējie pārdošanas apmēri šogad varētu saglabāsies iepriekšējā gada līmenī.

Vadības ziņojumā atgādināts, ka uzņēmums iekļaujas “DeLaval” grupas Austrumeiropas zonā. 2018.gadā paredzēta zonas uzņēmumu ciešāka sadarbība, lai kopīgi paaugstinātu klientu apkalpošanas kvalitāti, celtu efektivitāti un samazinātu ražošanas izmaksas. “DeLaval” šo gadu plāno noslēgt ar peļņu.

“DeLaval” reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 385 585 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “DeLaval Holding”.

LA.lv