Laukos
Tehnika

Lauksaimniecības tehnikas tirgotājam “Konekesko Latvija” pērn straujš apgrozījuma kāpums 0

‘Claas’ traktors. Foto no LA arhīva

Lauksaimniecības tehnikas tirgotāja “Konekesko Latvija” pagājušajā gadā strādāja ar 49,291 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 27,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga par 57,1% – līdz 1,86 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn kopējie pārdošanas ieņēmumi palielinājās par 28% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Lauksaimniecības tehnikas realizācija palielinājās par 36%, kas izskaidrojams ar lauksaimniecības tehnikas tirgus kāpumu, pateicoties Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma pieejamībai.

Pēc uzņēmuma aplēsēm kopējais kombainu tirgus Latvijā 2016.gadā bija 107 vienības, savukārt 2017.gadā – 135 vienības, no kuram 34% realizēja “Konekesko Latvija”. Kopējais traktortehnikas tirgus 2016.gadā bija 432 vienības, savukārt 2017.gadā tas sasniedza 475 vienības, no kurām 13% realizēja kompānija. Celtniecības un meža tehnikas realizācija palielinājās par 50,7%, kas galvenokārt skaidrojams ar tirgus pieaugumu meža tehnikas segmentā. Meža tehnikas tirgū 2016. gadā tika pārdotas 27 tehnikas vienības, turpretī 2017.gadā – 37 vienības, no kuram 30% realizēja “Konekesko Latvija”.

Aizvadītajā gadā “Konekesko Latvija” samazināja administrācijas izmaksas par 10%, kas palīdzēja uzņēmumam nodrošināt peļņu pirms nodokļiem 5% apmērā no neto apgrozījuma.

“Konekesko Latvija” aizvadītajā gadā sāka arī uzglabāt celtniecības tehnikas rezerves daļas kompānijas centrālajā Baltijas noliktavā, kas atrodas Jelgavā, lai nodrošinātu ātrāku celtniecības tehnikas rezerves daļu piegādi klientiem. 2018.gadā, ņemot vērā vispārējo ekonomisko un tehnikas tirgus situāciju, vadība neplāno būtisku tirdzniecības apmēra pieaugumu.

“Konekesko Latvija” ir dibināts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 6,609 miljoni eiro. “Konekesko Latvija” ir Somijas lauksaimniecības ražošanas preču, tehnikas un labības tirdzniecības koncerna “Konekesko Oy” meitasuzņēmums Latvijā

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Eurostat”: Latvijā pērn bijis straujāks lauksaimniecības izlaides vērtības kāpums nekā vidēji ES
1 diena
LE
LETA
Laukos
Alus ražošana Latvijā deviņos mēnešos samazinājusies par 4,4%
1 diena
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Vairosim gaismu Latvijā!
1 minūte
LE
LETA
Latvijā
Latvijā jāsargā demokrātija, vairoties no graujošā populisma
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
2 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Noskaties! Kā Somija sveic Latviju simtgades svinībās
49 minūtes