Laukos
Politika

Lauksaimniecības zemes iegādes programmā plāno palielināt “Altum” finansējumu0

Foto: Kaspars Nordens/LETA

Lauksaimniecības zemes iegādes programmā plānots palielināt pieejamo “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) finansējuma apmēru, apliecināja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Zemkopības ministrijā (ZM) informēja, ka šā gada 14.februārī zemkopības ministrs Gerhards tikās ar “Altum” valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu un valdes locekli Aleksandru Bimbiruli, lai pārrunātu aktualitātes lauksaimniecības nozares attīstībai paredzēto finanšu instrumentu īstenošanā.

“Altum” pārstāvji ministru informēja par līdzšinējo valsts atbalsta programmu apguvi lauksaimniecības nozarē, kur īpaša uzmanība tika veltīta “Altum” īstenotajai lauksaimniecības zemes iegādes programmai, kas ir viena no pieprasītākajām programmām nozarē. “Altum” pārstāvji iepazīstināja ministru ar priekšlikumiem, kas pilnveidotu programmu ilgtermiņā.

Zemkopības ministrs uzsvēra, ka valsts atbalsta pieejamība lauksaimniecības nozarē ir būtiska, tieši tādēļ ir svarīgi šo atbalstu ne tikai uzturēt, bet arī pilnveidot to atbilstoši aktuālajām izmaiņām valstī un Eiropā. Ne mazāk svarīgi ir ņemt vērā lauksaimnieku prasības, vajadzības un iespējas, lai kopīgiem spēkiem tiktu rasti iespējami labākie risinājumi lauksaimniecības nozares attīstībai un uzņēmēju atbalstam.

“Šobrīd ir skaidri redzams, ka atbalsta programmas ir pieprasītas lauksaimnieku vidū, un pieejamais līdzfinansējuma limits lauksaimniecības zemes iegādes programmai jau drīz tiks sasniegts. Ņemot vērā šī atbalsta popularitāti, mēs turpināsim aktīvi strādāt pie programmas pilnveidošanas, lai arī nākamajos periodos tā būtu pieejama,” pauda ministrs.

Jau ziņots, ka zemes kreditēšanas programma sāka darboties 2012.gada jūlijā, un to īsteno “Altum”.

Sākotnēji 2012. gadā zemes iegādes programmai tika piešķirti 14 miljoni eiro, taču nepilnu sešu gadu laikā, ņemot vērā lauksaimnieku lielo interesei, summa vairākkārt palielināta un audzis arī aizdevuma termiņš.

Kopš aizdevumu piešķiršanas uzsākšanas 2012. gadā “Altum” aizdevumi piešķirti lauksaimniecības zemes iegādei 35 500 hektāru apmērā.

“Altum” finanšu instrumentu portfelis veido aptuveni pusmiljardu eiro. Lauksaimniecība veido aptuveni 50% no “Altum” aizdevumu un kredītu garantiju kredītportfeļa. Ar “Altum” atbalstu kopumā lauksaimniecībā realizēti vairāk nekā 3000 attīstības projekti.

LA.lv