Laukos
Tehnika

Lauksaimniekiem būs pašiem sava mobilā aplikācija0

Foto: Reuters/LETA

Lauku atbalsta dienests (LAD) ar mērķi atvieglot lauksaimniekiem darbu ir sācis izstrādāt mobilo aplikāciju, ko plānots pabeigt līdz septembrim, piektdien Lauksaimniecības statūtsabiedrības asociācijas (LSA) kopsapulcē teica LAD direktore Anna Vītola-Helviga

Viņa skaidroja, ka lauksaimnieka galvenais uzdevums ir darbs saimniecībā, tāpēc ne vienmēr ir ērti sekot svarīgajai informācijai pie datora. LAD ir uzsācis mobilās aplikācijas izstrādi, kas būs palīgs lauksaimniekiem ikdienas darbos.

Pēc LAD direktores teiktā, aplikācija sniegs personalizētus atgādinājumus “atgādini, lai neaizmirstu” un būtu ātrs un ērts informācijas avots aktuālākajai informācijai, tostarp par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavu elementiem lauku blokos.

Pēc viņas teiktā, mobilās aplikācijas izstrāde notiek par Eiropas Savienības stuktūrfondu finansējumu, un projektu plānots pabeigt septembrim.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

LA.lv