Laukos

Lauksaimnieku kreditētājs “AgroCredit Latvia” pērn nopelna 118 000 eiro0

Foto: LETA

Lauksaimnieku kreditētāja SIA “AgroCredit Latvia” peļņa pērn pieauga 2,3 reizes un sasniedza 118 068 eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Kompānijas aktīvi 2017.gada beigās bija 5,004 miljoni eiro, kas ir par 2,8% mazāk nekā 2016.gada beigās.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka 2017.gads uzskatāms par tālāku “AgroCredit Latvia” sabalansētas izaugsmes gadu. Kopējais kredītportfelis sezonas beigās (jūlijā) pārsniedza septiņus miljonus eiro, kas ir lielākais apmērs kompānijas darbības laikā.

“Gada beigās kreditēšanas apmēri nebija tik lieli, jo saistībā ar nelabvēlīgiem laikapstākļiem bija apgrūtināta ziemāju sēja, tāpēc sagaidāms, ka šajā sezonā lielāks īpatsvars būs vasarājiem, un attiecīgi aktīvāka kreditēšana paredzēta 2018.gada pavasarī,” teikts pārskatā.

Kopējie “AgroCredit Latvia” ieņēmumi pērn palielinājās par 14%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un palielinājās arī gūtā peļņa. “AgroCredit Latvia” izdevās būtiski palielināt piesaistītos kredītresursus caur obligāciju emisiju un tas bija viens no rentabilitātes izaugsmes faktoriem, kas nodrošinās lētākus pieejamos resursus arī nākamajos gados.

Vadība arī norāda, ka, neskatoties uz to, ka graudkopjiem laikapstākļi atsevišķos reģionos (Latgale, Vidzeme) bija ļoti nelabvēlīgi, kopējā kredītportfeļa kvalitāte netika būtiski ietekmēta. Vairums klientu arī no šiem reģioniem spēja nokārtot savas saistības un ar pārējiem izdevās rast abpusēji pieņemamus risinājumus, lai tie spētu izpildīt savas saistības nākamajā sezonā.

2018.gadā “AgroCredit Latvia” turpinās sabalansētu izaugsmi, piesaistot papildus resursus no bankas un obligāciju turētājiem. Paredzams, ka pavasara sezona lauksaimniecības kreditēšanas sektorā būs aktīva un tas ļaus kompānijai pārsniegt iepriekšējo gadu kreditēšanas apmērus.

2016.gadā uzņēmums nopelnīja 50 764 eiro.

“AgroCredit Latvia” sniedz kreditēšanas pakalpojumus lauksaimniekiem – uzņēmmus pamatā izsniedz īstermiņa aizdevumus graudkopjiem izejvielu un citu apgrozāmo līdzekļu iegādei.

LA.lv