Laukos
Politika

Lauksaimniekus uztrauc plānotais īsais termiņš Briseles atbalsta apgūšanai0

Foto: LAD

Lauksaimnieki ir gandarīti par Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas lēmumu finansiāli atbalstīt pērnā gada spēcīgajās lietavās un plūdos cietušos Latvijas zemniekus, tomēr satraucas par īso termiņu līdzekļu apgūšanai.

Kā sacīja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, lauksaimnieki pozitīvi vērtē komitejas lēmumu atbalstīt 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai, piebilstot, ka Latvijai piešķirta lielāka summa nekā citām valstīm.

Vienlaikus viņš atzina, ka bažas rada salīdzinoši īsais termiņš, kādā Latvijai par piešķirtajiem līdzekļiem jālikvidē spēcīgo lietavu un plūdu sekas.

“Mums ir bažas, vai visi ceļu būvnieki, melioratori paspēs gan izprojektēt, gan izsludināt, gan godīgi apgūt šo naudu,” viņš pauda.

Jau ziņots, ka EP Budžeta komiteja pirmdien apstiprinājusi 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai, lai valsts likvidētu plūdu radītās sekas, proti, atjaunotu infrastruktūru, kā arī atlīdzinātu ārkārtas pasākumu izmaksas un segtu sakārtošanas darbu izmaksas.

Galīgo lēmumu 17,730 590 eiro līdzekļu piešķiršanu no Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes fonda EP pieņems plenārsesijā novembrī. Līdzekļi kļūs pieejami līdz ar Padomes apstiprinājumu.

2017.gada vasarā un rudens sākumā, spēcīgo lietavu dēļ pārsvarā Latgali un arī Kurzemi skāra plūdi. 29 novados tika lemts izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) iepriekš sacīja, ka 2017.gada plūdi Latvijas lauksaimniekiem provizoriski ir radījuši 37,3 miljonu eiro zaudējumus.

Lauksaimnieki, kuriem spēcīgo lietavu un plūdu rezultātā bojā gāja lauksaimniecības kultūraugu sējumi un sagatavotais siens, varēja pieteikties kompensāciju saņemšanai.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv