Laukos
Politika

Lauksaimniekus uztrauc plānotais īsais termiņš Briseles atbalsta apgūšanai 0

Foto: LAD

Lauksaimnieki ir gandarīti par Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas lēmumu finansiāli atbalstīt pērnā gada spēcīgajās lietavās un plūdos cietušos Latvijas zemniekus, tomēr satraucas par īso termiņu līdzekļu apgūšanai.

Kā sacīja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, lauksaimnieki pozitīvi vērtē komitejas lēmumu atbalstīt 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai, piebilstot, ka Latvijai piešķirta lielāka summa nekā citām valstīm.

Vienlaikus viņš atzina, ka bažas rada salīdzinoši īsais termiņš, kādā Latvijai par piešķirtajiem līdzekļiem jālikvidē spēcīgo lietavu un plūdu sekas.

“Mums ir bažas, vai visi ceļu būvnieki, melioratori paspēs gan izprojektēt, gan izsludināt, gan godīgi apgūt šo naudu,” viņš pauda.

Jau ziņots, ka EP Budžeta komiteja pirmdien apstiprinājusi 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai, lai valsts likvidētu plūdu radītās sekas, proti, atjaunotu infrastruktūru, kā arī atlīdzinātu ārkārtas pasākumu izmaksas un segtu sakārtošanas darbu izmaksas.

Galīgo lēmumu 17,730 590 eiro līdzekļu piešķiršanu no Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes fonda EP pieņems plenārsesijā novembrī. Līdzekļi kļūs pieejami līdz ar Padomes apstiprinājumu.

2017.gada vasarā un rudens sākumā, spēcīgo lietavu dēļ pārsvarā Latgali un arī Kurzemi skāra plūdi. 29 novados tika lemts izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) iepriekš sacīja, ka 2017.gada plūdi Latvijas lauksaimniekiem provizoriski ir radījuši 37,3 miljonu eiro zaudējumus.

Lauksaimnieki, kuriem spēcīgo lietavu un plūdu rezultātā bojā gāja lauksaimniecības kultūraugu sējumi un sagatavotais siens, varēja pieteikties kompensāciju saņemšanai.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 minūtes
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
16 stundas