Laukos
Tehnika

Lauktehnikas tirgotājam “DeLaval” pērn apgrozījuma pieaugums0


Slaukšanas robota DeLaval VMS stobriņu uzlikšanas vadības sistēma.
Slaukšanas robota DeLaval VMS stobriņu uzlikšanas vadības sistēma.
Publicitāte foto.

Lauksaimniecības tehnikas tirgotājs SIA “DeLaval” pagājušajā gadā strādāja ar 4,85 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās par 17,1% un sasniedza 151 651 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā piena iepirkuma cenas pieaugums palielināja piena lopkopības uzņēmumu pirktspēju. Pateicoties izvērstām tirgus aktivitātēm, uzņēmumam par 6% izdevās palielināt ieņēmumus no patēriņa materiāliem, servisa un sīkā fermas inventāra.

“DeLaval” vadība norāda, ka atbilstoši tirgus dalībnieku bāzes prognozēm piena iepirkuma cena 2019.gadā būtiski nemainīsies, kas nodrošinās pastāvīgu pieprasījumu pēc iekārtu apkopēm, savlaicīgiem remontiem un augstas kvalitātes patēriņa materiāliem, nodrošinot kompānijai mērenu pārdošanas apmēru pieaugumu.

Arī investīciju klimata prognoze, pēc kompānijas vadības minētā, šim gadam ir vērtējama kā pozitīva, lai gan pēckrīzes konservatīvā banku kreditēšanas politika darbojas kā bremzējošs faktors. “Ievērojot projektu pārdošanas ilgtermiņa raksturu un nodošanas ekspluatācijā periodiskumu, uzņēmuma 2019.gada projektu pārdošanas apmērs palielināsies,” prognozē vadība.

Vadības ziņojumā atgādināts, ka uzņēmums iekļaujas “DeLaval” grupas Austrumeiropas zonā, kuras organizatoriskajās struktūrās kompānija plāno arvien ciešāk integrēties. Tas paaugstinās klientu apkalpošanas kvalitāti, cels efektivitāti un samazinās ražošanas izmaksas. Tādējādi uzņēmuma kopējie pārdošanas apmēri 2019.gadā palielināsies. Uzņēmums šo gadu plāno noslēgt arī ar peļņu.

2017.gadā “DeLaval” strādāja ar 4,283 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 64,3% – līdz 129 510 eiro.

Kompānija “DeLaval” reģistrēta 1996.gadā, pamatkapitāls ir 200 000 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Nīderlandē reģistrētā kompānija “DeLaval Holding”.

LA.lv