Laukos
Politika

Lauku atbalsta dienestā darbu sācis robots Varis0

Foto: Pixabay.com

Lauku atbalsta dienestam ir pievienojies jauns darbinieks robots, kuru sauc Varis. Pirmais robota darba pienākums dienestā ir pārbaudīt ziņas par atbalsta saņēmējiem Sodu reģistrā, vēsta LAD.

Robots dienesta datu bāzē pārskata visus atbalsta pretendentus, pēc tam “Lursoft” datu bāzē iegūst informāciju par uzņēmuma atbildīgajām personām.

Sodu reģistrā Varis pārbauda, vai atbalsta saņēmējs nav sodīts. Iegūto informāciju Varis ievieto dienesta datu bāzē.

Dienests vienmēr ir sekojis jaunākajam moderno tehnoloģiju jomā un savā darbā regulāri ievieš inovatīvus un mūsdienīgus risinājumus.

Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola – Helviga raksturo robota darbu: “Robots – tā ir iespēja lietderīgi izmantot esošos resursus.

Varis strādā visu diennakti, paveicot tehnisku un laikietilpīgu darbu ātrāk, nekā to var izdarīt cilvēks. Mūsu speciālisti tāpēc lielāku uzmanību var pievērst citiem darbiem. Robota darba pienākumus spilgti raksturo arī viņa vārds Varis. Varis patiesi var paveikt ļoti daudz īsā laikā.”

Saistītie raksti

Nākotnē dienests plāno paplašināt robota darbību, iemācot tam intelektuālākas darbības un uzticot jaunus darba pienākumus.

Dienests izsaka pateicību SIA “Lursoft” un Iekšlietu ministrijas Informācijas centram par robota darba atbalstīšanu.

LA.lv