Tehnika, Tehnoloģijas

Lauku atbalsta dienests iesniegumus turpmāk pieņems tikai tiešsaistē

Iesniegums valsts atbalsta un Eiropas Savienības atbalsta saņemšanai, kā arī tam pievienotie dokumenti Lauku atbalsta dienestā (LAD) pretendentam turpmāk būs jāiesniedz tiešsaistē, izmantojot elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS),paredz valdības apstiprinātie grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā.

Tāpat grozījumi paredz LAD izdoto dokumentu nosūtīšanu atbalsta pretendentam tiešsaistē, izmantojot EPS.

Kā norāda Zemkopības ministrijā, jau līdz šim lielākā daļa iesniegumu LAD tiek iesniegti elektroniski, un pieredze liecina, ka, iesniedzot dokumentus tiešsaistē, nozīmīgi samazinājies pieļauto kļūdu skaits, raitāk noris atbalsta administrēšana, iespējama ātrāka atbalsta maksājumu izmaksa, kā arī samazinājies piemēroto maksājumu samazinājumu un sankciju skaits un apjoms.

Elektroniska iesniegumu iesniegšana gadskārtējiem atbalsta pasākumiem nozīmē arī mazāku administratīvo slogu iesniegumu aizpildīšanā, jo tad iespējams norādīt iesniegumā tikai izmaiņas salīdzinājumā ar situāciju iepriekšējā gadā.

Tā kā visiem pretendentiem ir tehniskas iespējas iesniegumu un dokumentu tiešsaistes iesniegšanai, arī turpmāk lauksaimniekiem tehnisku atbalstu sniegs LAD.

Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” vēl jāapstiprina Saeimai.

1 komentārs

  1. Labi noformulēts: “tā kā visiem pretendentiem ir tehniskas iespējas”. Zinu cilvēkus,kas pirms dažiem gadiem,noteikumos izlasījuši, ka “pieteikuma lapām jābūt sašūtām”,bija paņēmuši līdzi adatu ar diegu, un dikti priecājās,ka darbinieks paņēmis un saspraudis ar skavotāju. Bet te par vispārēju datorprasmi mēģina sapņot…

Pievienot komentāru