Laukos
Lauku sēta

“Lauku ceļotājs” ienāks Lauksaimniecības muzejā Talsos 0

Nedēļas nogalē 27. – 28. maijā Latvijas Lauksaimniecības muzejs būs atvērts un gaidīs viesus “Lauku ceļotājs” organizētajā akcijā “Atvērtās dienas laukos”. Šogad akcija norisināsies ne tikai Latvijā, bet pirmo reizi arī Lietuvā. Abās valstīs akcijā apvienojušās vairāk nekā 180 lauku tūrisma saimniecības, kas šajās divās dienās apmeklētājiem sarūpējušas īpašus pārsteigumus un akcijas piedāvājumus.

Latvijas Lauksaimniecības muzejs atrodas Ziemeļkurzemē, Talsos – 113 km attālumā no Rīgas, 76 km no Ventspils un 145 km attālumā no Liepājas.

Akcijas laikā Latvijas Lauksaimniecības muzejā apmeklētājiem tiks dota unikāla iespēja izkalt savu laimes naudiņu, kā arī fotogrāfēties pie vēsturiskiem muzeja priekšmetiem. Apmeklētāji varēs iepazīties ar īstām lauksaimniecības vēstures liecībām, par kurām interese tiek veicināta ar visdažādākajiem zemes apstrādes, kopšanas, ražas novākšanas un pārstrādes tehniku, lauku amatnieku – kalēju un galdnieku darbarīkiem, ierīcēm un izgatavojumiem, sadzīves tehniku un mājturībā vajadzīgām lietām, visdažādāko transportu, sākot ar ratiem un beidzot ar kombainu, zemes mērīšanai un meliorēšanai nepieciešamo, ģeodēzijas instrumentiem, meliorācijas aprīkojumu, u.tml.

Muzeja mērķis ir veidot valsts iedzīvotājiem un viesiem priekšstatu par Latvijas laukiem, iepazīstināt ar lauksaimniecības nozaru attīstības vēsturi un popularizēt materiālās un nemateriālās liecības par saimniekošanu un dzīvi Latvijas laukos no 19.gadsimta beigām līdz mūsdienām.

Akciju “Atvērtās dienas laukos” organizē “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Lietuvas lauku tūrisma asociāciju “Atostogos kaime” un ar to tiek uzsākta vasaras tūrisma sezona laukos – ar plaši atvērtām durvīm aicinot visus interesentus, klientus, kaimiņus un vienkārši zinātkāros doties uz lauku saimniecībām un iepazīties ar bagātīgo piedāvājumu – ieraudzīt, nogaršot, izmēģināt, iegādāties! Šogad akcents tiek likts uz saimniecībām, kurās var iepazīt un pieredzēt lauksaimnieciskos procesus no pirmsākumiem līdz mūsdienīgai ražošanai. Notiks demonstrējumi un meistarklases, iepazīstinot ar senā mantojuma pielietojumu mūsdienās (zivju kūpināšana, maizes, cepšana, podniecība, utt.). Būs iespēja arī iegādāties svaigi gatavotus lauku labumus tieši no saimniekiem.

Akcijas mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt lielu un mazu pilsētu iedzīvotājus divas dienas doties prom no pilsētas, lai iepazītu lauku dzīvi, nobaudītu lauku labumus, atrastu saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudītu aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Lai nokļūtu atvērto dienu saimniecībās un objektos – vispirms jāatver akcijas tīmekļa vietne www.celotajs.lv/atvertasdienas, kurā var atrast karti un visu saimniecību aprakstus ar īpašajiem piedāvājumiem un ieteikumiem un kā veiksmīgāk plānot vienas vai divu dienu braucienu. Papildu informācija par Lietuvas saimniecībām atrodama tīmekļa vietnē http://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai. Akcijas karti ar saimniecību kontaktiem Latvijā un Lietuvā var saņemt arī “Lauku ceļotāja” birojā, novadu tūrisma informācijas centros un DUS “Circle K” visā Latvijā.

Organizatori aicina, lai nerastos pārpratumi un akcija sniegtu vajadzīgo gandarījumu, savu noskatīto vietas apmeklējumu vēlams iepriekš pieteikt saimniekiem, bet vēlamais apmeklējuma laiks – no 10:00 līdz 18:00.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
49 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
41 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
1 stunda