Laukos
Politika

Jauniešu biznesa ideju konkursā “Laukiem būt” piedalīsies 16 finālisti0


Konkursa dalībnieki.
Konkursa dalībnieki.
Foto: LLKC

Lauku jauniešu biznesa ideju konkursa “Laukiem būt!” fināls notiks 29.martā un tajā četrās kategorijās sacentīsies 16 jaunieši, informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāvji.

Fināla dalībnieki tika noteikti pusfināla sacensībās. Kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē” jaunieši kopumā prezentēja 19 idejas.

Pēc prezentāciju un biznesa plānu izvērtēšanas finālā iekļuva Emīls Jauntēvs no Balvu puses ar aitu cirpšanas un nagu griešanas pakalpojumu, Mairita Ķilda no Tukuma novada ar projektu “Ķildas trusis”, kā arī divas biznesa idejas no Talsu puses – Dace Damberga ar mikrozaļumu audzēšanu un Maija Dauģele ar ieceri izveidot valriekstu dārzu.

Žūrija lēma arī par speciālbalvas – apmaksātas mentora konsultācijas – piešķiršanu katrā no kategorijām. Šajā kategorijā tā piešķirta Agitai Briedei, lai īstenotu ieceri par bioloģiskās lauksaimniecības attīstību saimniecībā “Jaunmeldri”.

Kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē – pakalpojumu sniegšanā” pusfinālā piedalījās 22 biznesa idejas.

Finālā iekļuva: Elīna Zeiliņa no Olaines novada ar ideju par lūpu krāsu radošo darbnīcu “PATI”, Kristīne Dunika no Bauskas novada ar SPA procedūru piedāvājumu “Vieta, kur satikt sevi”, Juris Zīmelis no Preiļu puses ar auto virsbūves iespiedumu remontu bez krāsošanas, kā arī Māris Skujiņš no Cēsu puses ar ieceri veidot savvaļas briežu vērošanas staciju. Žūrijas speciālbalva nonāca Līvas Apriķes idejas īstenošanai par meistarklasēm maizes cepšanā un siera siešanā viesu uzņemšanai.

Kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē – ražošana” kopumā aizstāvēja 11 biznesa idejas.

Finālā iekļuva Anna Jurgaite no Dobeles novada ar dabīgās kosmētikas darbnīcas “Ezervanna” produktiem, Sintijas Loginas porcelāna darbnīca no Preiļu novada, Ingas Elksnes pindu (augu sainīšu) un pirtsslotu izgatavošana Madonas pusē, kā arī Evita Biķe ar koka izstrādājumiem no Aizkraukles novada. Žūrijas speciālbalvu saņēma Elīna Bērziņa tekstilizstrādājumu ražošanai un šūšanai savā darbnīcā “Melleņlillā”.

Kategorijā “Uzņēmējdarbības ideja pievienotās vērtības radīšana – pārstrāde” pieteiktas bija 11 idejas.

Finālā iekļuva Ilze Kalāce-Bērziņa un Ieva Biķe no Olaines novada ar smalkā mušļa ražotni, Lelde Bāra no Jelgavas novada ar bioloģisko cepumu pusfabrikātu un ogu smēriņa ražošanu, Evita Šmithena no Talsu novada ar pieneņu sakņu un lapu pulvera ražošanu, kā arī Jānis Silabriedis ar gaļas uzkodu gatavošanu no Rēzeknes novada, – viņš saņēma arī žūrijas speciālbalvu.

Par kopējo balvu fondu 20 000 eiro apmērā jaunieši sacentīsies 29. martā – konkursa “Laukiem būt!” finālā.

Konkursu “Laukiem būt!” rīko LLKC un Valsts Lauku tīkls sadarbībā ar “Attīstības finanšu institūciju “Altum”, kas kopīgi ar LLKC piedalās mācību procesā un noslēguma konkursa žūrijā.

LA.lv