Laukos
Tehnika

Lauku sētas atbrīvotas no gandrīz 10 000 kubikmetru lauksaimniecības iepakojumu0

Foto – Ieva Lūka/LETA

Rīga, 7.okt., LETA. Latvijas lauku sētas ir atbrīvotas no gandrīz 10 000 kubikmetru lauksaimniecības iepakojumu, aģentūru LETA informēja SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane.

“ZAAO” jau vairākus gadus piedāvā lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma bezmaksas savākšanu. Lai pievērstu lielāku uzmanību piedāvātajam pakalpojumam un motivētu plēves neaprakt un nededzināt, tiek rīkota akcija “Tīra sēta – laba sēta”. Ik gadu savāktais otrreizējai pārstrādei derīgais materiālu apjoms pieaug par vairākiem simtiem kubikmetru, šogad sasniedzot 9722 kubikmetrus.

Akcijas laikā šogad apkalpoti 702 saimnieki, kuru vidū izlozētas piecas dāvanu kartes, katra 100 eiro vērtībā lauksaimniecības preču veikalā “Agroserviss Valmiera”, sacīja Leimane.

Dāvanu karti ieguva zemnieku saimniecība “Austrumi 6” Vecates pagastā, SIA “Saktas” Naukšēnu pagastā, zemnieku saimniecība “Prauli” Bilskas pagastā, zemnieku saimniecība “Peņģu ferma” Vijciema pagastā un Lija Dorila Blomes pagastā.

Savākto iepakojumu “ZAAO” sagatavo nodošanai pārstrādes rūpnīcām, kurās ražo granulas jaunu plastmasas izstrādājumu izgatavošanai.

Leimane atgādināja, ka lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanu var pieteikt visu gadu, sazinoties ar “ZAAO” Šķiroto atkritumu savākšanas daļu.

“Pārstrādātāji ir izvirzījuši stingrākas prasības, tādēļ turpmāk arī iepakojuma savākšanas prasības būs stingrākas – tam jābūt izpurinātam no skābbarības un kūdras atliekām, vizuāli tīram, šņores un sieti jānodod iepakoti atsevišķā tarā,” skaidroja Leimane.

Par nodotajiem materiāliem “ZAAO” izsniedz pakalpojuma saņemšanas apliecinājumu – izziņu par savākto atkritumu veidu un apjomu, kas derīgs iesniegšanai Valsts vides dienestā kā apliecinājums, ka šie atkritumi savākti atbilstoši likumdošanai un tiek pārstrādāti videi draudzīgā veidā, piebilda “ZAAO” pārstāve.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
15 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas