Laukos
Politika

Zināma Agroresursu un ekonomikas institūta iespējamā vadītāja0


Ineta Stabulniece
Ineta Stabulniece
Foto: Edijs Pālens/LETA

Šodien Agrāro resursu un ekonomikas institūtā (AREI) noslēdzas konkursa uz direktora amatu otrā kārta, kur vērtēs piecus pretendentus.

Kā liecina “LB” rīcībā esošā informācija, favorīte uz šo amatu ir bijusī Lauku atbalsta dienesta nodaļas un Zemkopības ministrijas nodaļas vadītāja Ineta Stabulniece (1967.)

AREI direktora alga ir paredzēta ne mazāk par 1700 eiro mēnesī (pirms nodokļu nomaksas).

Latvijas Lauksaimniecības universitātei pakļauto AREI vajā lielas problēmas – pēdējo divu gadu laikā tam nomainījušies vairāki direktori, kas nespēja risināt samezglojumus.

Šā gada 15. janvārī izsludinātajā jau otrajā konkursā uz direktora amatu pavisam pieteicās deviņi pretendenti. Kuluāru sarunās dzirdams, ka salīdzinoši daudzo pretendentu trūkums ir mazā pieredze administratīvajā darbā.

Ineta Stabulniece, kas darbu ministrijā atstāja Zemnieku savienības spiediena rezultātā, priekšrocība ir divas augstākās izglītības (agronoma un jurista specialitātē), bet iespējamais trūkums – saistība ar partiju “No sirds Latvijai”, kuras valdē viņa bija. I. Stabulniece kandidējusi arī 12. Saeimas vēlēšanās, viņu neievēlēja, taču Saeimā strādāja par sekretāra biedra biroja vadītāju.

LA.lv