Laukos
Bizness

“Lazdonas piensaimnieks” investēs 200 000 eiro notekūdeņu attīrīšanas iekārtās0

Publicitātes foto

Latvijas piena pārstrādes uzņēmums “Lazdonas piensaimnieks” plāno ieguldīt gandrīz 200 000 eiro ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu iegādē, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

“Lazdonas piensaimnieks” valdes priekšsēdētāja Elvīra Utināne pastāstīja, ka iekārtas paredzētas notekūdeņu priekšattīrīšanai piena pārstrādes uzņēmumā. “Līdz šim to darījām mehāniski, jo tādas flotācijas iekārtas notekūdeņu pirmattīrīšanai, kādas plānojam ieviest, mums nebija uzstādītas,” sacīja Utināne.

Investīciju projekta realizācijai uzņēmums plāno piesaistīt finansējumu Eiropas Lauku fonda lauksaimniecības attīstībai pasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”, un projektu pabeigt 2019.gadā. Ja finanšu līdzekļi ļaus, uzņēmums neizslēdz iespēju iekārtu komplektu uzstādīt arī ātrāk.

“Lazdonas piensaimnieks” valdes priekšsēdētāja piebilda, ka tuvākā gada laikā uzņēmums plāno turpināt modernizēt ražotni, mainot esošās iekārtas pret jaunām, kā arī veicot remontdarbus.

Informācija iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Lazdonas piensaimnieks” bija izsludinājis iepirkumu konkursu par ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu komplekta iegādi, kurā sešu pretendentu vidū uzvarēja Latvijas uzņēmums “HALLE B”, kura piedāvātā līgumcena ir 195 987,5 eiro.

“Lazdonas piensaimnieks” veic pilnu piena pārstrādes ciklu – piena sagādi, pārstrādi, piena produktu ražošanu un realizāciju. Ražoto produktu klāsts – piens, krējums, biezpiens un biezpiena izstrādājumi, jogurti, deserti. Līdz ar piena pārstrādi uzņēmums darbojas arī pakalpojumu sfērā – tam ir atpūtas un tirdzniecības centrs Madonā.

Uzņēmums pērn strādāja ar 5,439 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa bija 86 359.

“Lazdonas piensaimnieks” ir reģistrēts 1993.gadā. Kompānija pieder uzņēmumam “Stars-93” (19,71%) un 19 privātpersonām, tostarp tās lielākajai līdzīpašniecei Elvīrai Utinānei (41,74%).

LA.lv