Laukos
Bizness

LIAA saņēmusi kopumā 3795 maksājuma pieprasījumus par dalību starptautiskās izstādēs0

Dagnijas Kupčes foto

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA) programmā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” līdz 2.maijam kopumā saņēmusi 3795 maksājuma pieprasījumus par dalību starptautiskās izstādēs par darbībām, kas veiktas līdz 30.aprīlim.

LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce atgādināja, ka kopējais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” pieejamais grantu finansējums bija 15 388 408 eiro. LIAA šā gada 2.maijā pārtrauca pieņemt projektu pieteikumus par aktivitātēm, kas notikušas līdz šā gada 30.aprīlim, Latvijas uzņēmumu un biedrību lielās aktivitātes dēļ, izmantojot projektā pieejamo grantu finansējumu.

Pēc viņas sacītā, projektā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” līdz šā gada 2.maijam ir iesniegti kopā 3795 maksājuma pieprasījumi, no kuriem LIAA līdz šim ir izvērtējusi 3186 maksājuma pieprasījumus un ir izmaksājusi atbalsta finansējumu 13 261 346 eiro apmērā.

Vienlaikus viņa piebilda, ka 609 maksājuma pieprasījumus par kopējo rezervēto summu 2 496 345 eiro LIAA patlaban vēl vērtē. Līdz šim, izskatot vērtēšanā esošos projektus, konstatēts, ka daudzos maksājuma pieprasījumos ir nepareizi norādīta atbalsta intensitāte, iekļautas viesnīcas izmaksas dienas naudas un vēl citas neattiecināmas izmaksas. Līdz ar to precīzu kopējo grantu finansējuma summu LIAA varēs sniegt pēc pilnīgi visu iesniegto projektu izvērtēšanas.

Jau ziņōts, ka projektu iesniegumu pieņemšana programmā “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” tika sākta 2016.gada 15.martā un maksājuma pieprasījumu pieņemšana par dalību starptautiskās izstādēs par darbībām, kas veiktas līdz 30.aprīlim, noslēdzās 2.maijā Latvijas uzņēmumu un biedrību lielās aktivitātes dēļ, izmantojot ERAF projektā pieejamo grantu finansējumu.

LA.lv