Laukos
Mežsaimniecība

Līdz ar “Bergvik Skog” meža Latvijā pārdošanu mainīts arī tā meitas kompānijas nosaukums uz “Sodra Latvia”0

Foto: Valdis Semjonovs

Līdz ar Zviedrijas kompānijas “Bergvik Skog” Latvijas meža īpašumu pārdošanu uzņēmuma meitas kompānijai SIA “Bergvik Skog” mainīts nosaukums uz “Sodra Latvia”, liecina informācija “Firmas.lv”.

No šodienas SIA “Bergvik Skog” vairs nepieder Zviedrijas uzņēmumam “Bergvik Skog AB”, bet gan citai Zviedrijas kompānijai – “Södra Skogsagarna ekonomisk forening”.

Izmaiņas Komercreģistrā reģistrētas 14.novembrī.

Savukārt “Bergvik Skog AB” iepriekš īpašumā esošajam mežsaimniecības uzņēmumam SIA “Ruda” saglabājies esošais nosaukums, neraugoties uz tā īpašnieku maiņu otrdien, 13.novembrī, kad par uzņēmuma jauno īpašnieku kļuvusi “Södra Skogsagarna Ekonomisk Forening”.

Mainījusies arī abu uzņēmumu valde – tajā iecelti valdes locekļi Larss-Georgs Ādolfs Hedlunds un Bjorns Stefans Karlsons. Uzņēmumiem nav padomes.

Jau ziņots, ka Zviedrijas “Bergvik Skog” otrdien, 13.novembrī pārdevis savus meža īpašumus un uzņēmumus Latvijā Zviedrijas meža nozares koncernam “Södra” un nodevis savu uzņēmumu – “Bergvik Skog” un “Ruda” – darbību Latvijā kopā ar visiem darbiniekiem “Södra” pārziņā. Tādējādi “Bergvik Skog” pārdevis 111 100 hektārus zemes, no kuriem 80 300 hektārus veido produktīva meža zeme. Darījuma summa sasniedza 324 miljonus eiro.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Bergvik Skog” apgrozījums bija 2,423 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa bija 275 931 eiro.

Kompānija ir reģistrēta 2003.gadā, un tās pamatkapitāls ir 106,025 miljoni eiro. Kompānija pieder Zviedrijas uzņēmumam “Bergvik Skog”.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv