Laukos
Politika

Līdz gada beigām tiešmaksājumus saņems 90% lauksaimnieku0

Foto LETA

Līdz šā gada beigām Lauku atbalsta dienests (LAD) vienotā platību maksājuma gala maksājumus plāno izmaksāt 90% lauksaimnieku, informē dienestā

LAD aktīvi strādā, lai pēc iespējas ātrāk izmaksātu tiešmaksājumus klientiem, ņemot vērā šā gada slikto situāciju lauksaimniecībā, ko radījuši ilgstošie lieti visā Latvijas teritorijā. Iepriekšējā gadā gala maksājumus klienti sāka saņemt tikai decembra vidū, taču šogad LAD plāno līdz gada beigām tiešmaksājumu gala maksājumus izmaksāt 90% lauksaimnieku.

LAD informēja, ka līdz novembra beigām izmaksāti vienotā platību maksājuma un Maksājuma apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi (ADSI), avansi 140 miljonu eiro apmērā un tos saņēmuši gandrīz 50 000 klientu.

No 1.decembra dienests jau maksā Vienotā platību maksājuma un ADSI gala maksājumus, kā arī ir uzsācis zaļināšanas un mazo lauksaimnieku shēmas atbalstu izmaksu – kopējā izmaksātā summa klientiem pirmajā decembra nedēļā ir 40 miljoni eiro.

Tāpat dienestā norādīja, ka, sākot no 11.decembra, lauksaimnieki sāks saņemt dažādu brīvprātīgo saistīto atbalstu maksājumus.

Jau ziņots, ka tiešmaksājumu finansējums 2017.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 14%, un provizoriskā atbalsta likme ir aptuveni 68 eiro/ha (avansa maksājumā 70% no likmes, t.i., aptuveni 47 eiro/ha), kas tiek koriģēta atkarībā no kopējās atbalstam apstiprinātās platības. Maksājuma apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, likmes 2017.gadā ir nemainīgas.

Plašāka informācija par izmaksu grafiku un likmēm ir skatāma dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Atbalsta likmes un izmaksas termiņi”.

LA.lv