Laukos
Atpūta

Alus svētkos “Latviabeerfest 2019” izdzerti teju 20 000 litri alus0


“Latviabeerfest 2019” Vērmanes dārzā.
“Latviabeerfest 2019” Vērmanes dārzā.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Baltijā lielāko alus svētku “Latviabeerfest 2019” pirmajās trijās dienās izdzerti turpat 20 000 litru alus, simtiem litru sidru, vīnu un citu dzērienu, kā arī apēsts simtiem kilogramu gaļas un vēl 1800 austeres, informē pasākuma rīkotāji.

Aptauja liecina, ka festivāla pirmajās dienās apmeklētāji lielākoties pieprasīja dažāda veida gaišos alus, savukārt piektdien populārāks bija tumšais alus. Tāpat piektdien īpaši pieprasīts bija arī bezalkoholiskais alus, ko šogad vairākas darītavas piedāvā plašā klāstā un daudzveidīgās garšās.

Saskaņā ar jaunākajām aplēsēm, pirmajās trijās dienās lielākais pieprasījums bijis pēc Brenguļu, Madonas un Valmiermuižas alus, kas trijās dienās katrs notirgojis vairāk nekā tūkstoš litru alus.

Popularitātes ziņā turpat līdzās ir arī Bauskas un Sesku alus darītavas, kā arī darītava “Rēzeknis Bryuvers”, kas ar savu alu šogad pildīja arī festivāla atklāšanas tradicionālo mucu.

Kā ierasts, festivālā augstu popularitāti bauda darītavu “Labietis”, “Teika”, “Malduguns” un “Alķīmiķa” piedāvājums. Meistaralus cienītāji piektdien visas dienas garumā krietni garas rindas veidoja, lai savu kausu pildītu ar darītavā “IndieJānis” un “Viedi” brūvēto miestiņu.

Festivāla “Latviabeerfest 2019” pirmajās trijās dienās augstu apmeklētāju interesi raisījušas ne vien pašmāju, bet arī ārvalstu alus darītavas. Pie dažādiem tirgotājiem kopumā ir izdzerts apmēram pusotrs tūkstotis dažādo beļģu alus marku, ap 700 litriem Krētas alus KEO un ap 400 litriem franču alus Kronenbourg, kas šogad festivāla apmeklētājiem arī dod iespēju pārliecināties par to, cik lieliski ar alu saskan austeres – kopumā festivāla pirmajās trijās dienās notiesātas 1800 austeres, kas ne vienam vien ir pārsteigums. Tiesa, izkonkurēt gardās desiņas, cepto gaļu un štovētos kāpostus jūras delikatesēm nav izredžu – apēstās gaļas apjoms jau mērāms daudzos simtos kilogramu. Tiesa, izdzertā un apēstā apjomi vēl ir tāli līdz jaunu rekordu uzstādīšanai.

Aptaujātie festivāla “Latviabeerfest 2019” apmeklētāji atzīst – alus piedāvājums ir bagātīgs un līdzās tradicionālām garšām netrūkst arī pārsteidzošas un neparastas, kas priecē. Daudzi atzinīgi novērtē daudzveidīgo bezalkoholiskā alus un citu atspirdzinošo dzērienu piedāvājumu, kā arī dažādās aktivitātes un pilnvērtīgo muzikālo programmu.

Dienas stundās lielāko apmeklētāju masu veido tūristi, kad Vērmanes dārzā biežāk par latviešu, dzirdama, angļu, krievu, vācu un franču valoda. Festivāla organizatoriem īpašs ir gandarījums par ģimenēm ar bērniem, kas šogad Vērmanes dārzā ir bieži redzamas.

Daudzkrāsaino garšas piedzīvojumu festivālā “Latviabeerfest 2019” ikviens ir aicināts baudīt vēl šodien, 25. maijā, kad Vērmanes dārzs būs atvērts līdz pat trijiem naktī un rīt – 26. maijā, kad uz galvenās skatuves kāps arī leģendārā grupa “Credo”.

LA.lv