Graudaugi, Tīrums

Lielākie griķu audzētāji 2016

Šogad griķu platības gandrīz dubultojušās. Kopumā atbalstam pieteikti griķu sējumi 17,4 tūkst. ha platībā, liecina Lauku atbalsta dienesta dati. Lielākās platības ar griķiem kultas Jērcēnos, Baltinavā un Viesītē. Saskaņā ar LAD datiem atbalstam pieteikti arī 426 ha griķu Rīgā, taču nevajag domāt, ka pilsētnieki aizrāvušies ar jaunu hobiju. Šie hektāri meklējami citur Latvijā īpašumos, kurus visbiežāk apsaimnieko lielu lauksaimniecības un mežsaimniecības zemju īpašnieki.

Vislielākās platības griķiem šogad kā ierasts atvēlējis Strenču novada Jērcēnu pagasta saimnieks Andžs Zanders – viņa saimniecības Londonas un Londonas 1 griķus audzēja 433 ha platībā. Lielas platības griķiem atvēlējis arī lauksaimniecībā mazpazīstams uzņēmums SIA Vildavas agro ar juridisko adresi Rīgā, kas atbalstam pieteica 321 ha ar griķiem. Šis uzņēmums bioloģiski apsaimnieko zemes Viesītes novadā. Trešais lielākais griķu audzētājs ir Madonas novada SIA Nikland, kas bez mežu apsaimniekošanas nodarbojas arī ar biškopību.

Griķu sējumiem atvēlētās platības saimniecībās ir pieaugušas – vēl pirms diviem gadiem valstī bija tikai deviņi saimnieki, kas griķus audzēja 100 un vairāk ha platībā, šogad tādu bija jau 20.

Latvijā griķus audzē gan putraimu ražošanai, gan zaļmēslojumam, griķi ir arī iecienīts nektāra augs biškopības saimniecībās. Vairākumā saimniecību griķu ražas ir nestabilas un zemas. Šogad saskaņā ar LLKC datiem griķu vidējā ražība bijusi 1,7 tonnas no hektāra, kopraža – 17 tūkst. tonnu.

1 komentārs

Pievienot komentāru