Laukos
Gaļa un zivis

Lieldienās apēsts gandrīz 122 000 olu un vairāk nekā četras tonnas majonēzes0

Foto-Shutterstock

Lieldienu nedēļā nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla “Elvi” pircēji nopirkuši gandrīz 122 000 olu, kā arī vairāk nekā četras tonnas majonēzes, informēja SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Viņa norādīja, ka veikalu tīklā šogad varēja iegādāties gan dažādu kategoriju brūnās vistu olas. Pircēju vidū populārākās bijušas sprostos dētās M un L kategorijas olas, kā arī arī raibās paipalu oliņas, kas izceļas ar savu dekorativitāti.

“Gan iepriekšējo gadu pārdošanas rādītāji, gan šī gada pieredze ļauj secināt, ka latvieši Lieldienu olas vislabprātāk krāso dabīgos materiālos. Lai arī veikali katru gadu piedāvā iegādāties dažādas krāsvielas olu rotāšanai, to pārdošanas apjomi ir salīdzinoši nelieli – šogad nopirkts tikai mazliet vairāk kā 1000 iepakojumi olu krāsu. Šo tendenci iepriekšējos gados apstiprināja arī olu pārdošanas rādītāji – gadu no gada pircēji arvien mazāk iegādājas no ārvalstīm importētās baltās olas, uz kurām labāk izceļas mākslīgo krāsvielu košie toņi. To vietā tiek pirktas Latvijas ražotāju piedāvātās brūnas vistu olas, kas arī, novārītas dabiskās krāsvielās, kļūst par tikpat košu svētku rotu,” teica uzņēmuma pārstāve.

Lieldienās pārdots arī ievērojams daudzums šokolādes olu un Lieldienu svinībām piemērotu saldumu – pircēji iegādājušies šokolādes zaķus, cāļus un citas saldumu figūriņas. “Piecu dienu laikā nopirkti gandrīz 18 000 dažādu šokolādes olu. Visiecienītākās bijušas dažādu ražotāju olas, kas papildinātas ar pārsteigumu – nelielu rotaļlietu iekšpusē. Pārdotas arī gandrīz 6000 dažādas citas, Lieldienu tematikai piemērotas šokolādes figūriņas,” teica Vārtukapteine.

Lai arī Lieldienu brīvdienas ierasti ir kļuvušas par sava veida piknika sezonas sākumu, jo tieši šajās dienās gadu no gada novērojams nozīmīgs šašlika un dažādu grila produktu pārdošanas apjomu pieaugums, svētku svinēšanas paradumus šogad būtiski ietekmējuši ziemīgie laikapstākļi. Nedz grila ogles, nedz iesmi, nedz šašliks un citi grilējami ēdieni šajās Lieldienās nav pirkti lielos apjomos. Tā vietā Lieldienu svinētāji izvēlējušies sildīties pie karstas tējas un kafijas – dažu dienu laikā pārdoti gandrīz 7000 krūžu dažādu veikalā pagatavojamu karsto dzērienu. Aktīvā grila sezona šogad sāksies nedēļu pēc Lieldienām, kad sinoptiķi sola pavasarīgu, siltu un saulainu laiku, rezumēja veikala pārstāve.

Kā ziņots, SIA “Elvi Latvija” dibināta 2010.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2820 eiro. “Elvi Latvija” īpašnieki ir Imants Rendenieks – 40%, “Dyaltos Capital” – 20%, SIA “Vita Mārkets” – 20% un SIA “Antaris” – 20%, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv