Laukos
Gaļa un zivis

Liellopu audzētājiem būs pieejams jauns interneta izsoļu nams0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Oktobrī darbību uzsāks jauns lauksaimniecības liellopu izsoļu rīkotājs SIA “Cattle Market”, piedāvājot iespēju lauksaimniekiem realizēt liellopus gan vietējā, gan starptautiskā tirgū, rīkojot izsoles, kuras iespējams vērot klātienē un interneta video tiešraidēs, informē uzņēmuma valdes loceklis Dāvis Krēziņš.

No 3.oktobra lauksaimnieki un visi interesenti varēs klātienē piedalīties liellopu izsolēs jaunizveidotajā “Cattle Market” savākšanas centrā Saldus novadā, kā arī sekot līdzi video tiešraidēs uzņēmuma mājas lapā www.cattlemarket.lv un interneta vietnēs Facebook, Youtube un instagram: cattlemarketlatvia.

“Savākšanas centrs, kur norisināsies izsoles, ir moderns, dzīvniekiem un videi draudzīgs. Tas nodrošina dzīvnieku apriti pēc mūsdienīgākajiem standartiem, samazinot dzīvnieku saslimšanas vai traumēšanās riskus pirms izsoles, tās laikā un pēc. Tas mazina dzīvnieku stresu, tādējādi maksimāli novēršot dzīvnieku dzīvmasas zudumu. Ilggadējā pieredze starptautiskajā liellopu tirgū, sadarbībā ar profesionāliem zootehniķiem un veterinārārstiem, spēj nodrošināt augstas kvalitātes servisu dzīvnieku realizācijai,” norāda Krežiņš.

Viņš arī akcentē, ka izsoles dalībniekiem par katra pārdotā dzīvnieka cenu tiek paziņots tā īpašniekam ar īsziņas un e-pasta palīdzību nekavējoties pēc tā pārdošanas, pat, ja izsole vēl nav beigusies citiem dzīvniekiem.

“Uzsākot darbu pie izsoļu rīkošanas, galvenā doma bija organizēt darbu tā, lai klientiem viss process būtu ērts un caurskatāms – atklāti, skaidri un saprotami pārdevējiem, pircējiem un citiem interesentiem.” skaidro Krēziņš.

Līdzās izsoļu rīkošanai uzņēmums piedāvās arī vaislas materiāla un kaušanai paredzētu dzīvnieku realizāciju, organizējot dzīvnieku tirdzniecību starptautiskajā tirgū, piemēram, ES valstīs, arī Turcijā, Tuvajos Austrumos. Izveidota sadarbība ar tādām NVS valstīm kā Uzbekistāna un Kazahstāna.

“Cenšamies nodrošināt saimniekiem visaugstākās pārdošanas cenas, jo mūsu mērķis ir padarīt spēcīgākus mūsu piegādātājus ar katru veiksmīgu darījumu. Komisijas maksu iekasējam no pircējiem nevis pārdevējiem, lai vietējiem ražotājiem būtu mazākas izmaksas liellopus realizējot. Mūsu prioritāte vienmēr ir lauksaimnieki un to attīstība.” informē Krēziņš.

“Cattle Market” ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas sniedz iespēju piedalīties liellopu izsolēs, nodrošinot video tiešraides internetā. Uzņēmums ir daļa no ASV bāzētas uzņēmumu grupas, kura nodarbojas ar liellopu tirdzniecību un dzīvnieku izsolēm pēdējos 27 gadus. Ir izveidota sadarbība ar vairākām liellopu audzētāju biedrībām, asociācijām un to nobarošanas fermām, kā arī ar ārvalstu pircējiem Eiropā, Turcijā, Tuvajos Austrumos un Āzijā. Iepriekš minētais nodrošina labākos cenas piedāvājumus par liellopiem neatkarīgi no sezonas. Plašais sadarbības partneru loks piedāvā vienmēr konkurētspējīgas cenas pat izsolē iespējami neizsolīto dzīvnieku realizācijai par augstākajām cenām.

LA.lv