Laukos
Gaļa un zivis

Liellopu gaļas iepirkuma cena aprīlī Latvijā bija par 20,4% zemāka nekā vidēji ES0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LETA

Govs liemeņa iepirkuma cena šogad aprīlī Latvijā bija par 20,4% zemāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

ZM norāda, ka govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā aprīlī bija 241,9 eiro par 100 kilogramiem, savukārt ES vidējā cena – 303,91 eiro. Latvijā govs liemeņa cena aprīlī bija par 0,7% zemāka nekā martā.

Savukārt teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā attiecīgajā mēnesī bija 258,96 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 33,9% mazāk nekā vidēji ES, kur tā aprīlī bija 391,63 par 100 kilogramiem. Latvijā teles liemeņa cena aprīlī bija par 1% zemāka nekā martā.

Buļļa liemeņa iepirkuma cena vidēji Latvijā aprīlī bija 277,29 eiro par 100 kilogramiem, kas ir 26,9% mazāk nekā vidēji ES, kur buļļa liemeņa iepirkuma cena aprīlī bija 379,17 eiro par 100 kilogramiem. Latvijā buļļa liemeņa cena aprīlī bija par 5,2% zemāka nekā martā.

ES dalībvalstu eksperti secinājuši, ka govju liemeņu cenas ES ir būtiski augstākas nekā iepriekšējos gados, ko var izskaidrot ar kaušanas samazināšanos un liemeņu kvalitātes uzlabošanos. Savukārt telīšu liemeņu cenas ir stabilas, nedaudz virs iepriekšējo gadu cenām.

ES imports pieaudzis par 13%, galvenokārt palielinoties importam no Brazīlijas un Argentīnas, bet liellopu gaļas eksports samazinājies par 6%, tostarp eksports uz Āzijas un Āfrikas valstīm sarucis, bet pieaugums bijis eksportam uz Čīli. Liels pieprasījums pēc ES dzīviem lopiem un produkcijas ir Turcijā.

LA.lv