Laukos
Gaļa un zivis

Liellopu gaļas iepirkuma cena Latvijā par piektdaļu zemāka nekā ES 0

Shutterstock ilustrācija

Govs liemeņa iepirkuma cena šā gada jūlijā Latvijā bija par 19,8% zemāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

ZM norāda, ka govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā jūlijā bija 246,07 eiro par 100 kilogramiem, savukārt ES vidējā cena – 306,99 eiro. Latvijā govs liemeņa cena jūlijā bija par 1,8% zemāka nekā jūnijā.

Savukārt teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā attiecīgajā mēnesī bija 244,23 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 36,8% mazāk nekā vidēji ES, kur tā jūlijā bija 386,62 eiro. Latvijā teles liemeņa cena jūlijā bija par 0,9% zemāka nekā jūnijā.

Buļļa liemeņa iepirkuma cena vidēji Latvijā jūlijā bija 257,99 eiro par 100 kilogramiem, kas ir 30,5% mazāk nekā vidēji ES, kur buļļa liemeņa iepirkuma cena jūlijā bija 371,23 eiro par 100 kilogramiem. Latvijā buļļa liemeņa cena šā gada jūlijā bija par 11,6% zemāka nekā jūnijā.

ES dalībvalstu eksperti secinājuši, ka kopumā gaļas ražošanas apjomi ES ir pieauguši par 2,2%. Cenas ES ir pazeminājušās – pieaugušiem buļļiem un jauniem buļļiem patlaban cenas ir noslīdējušas pat zem piecu gadu vidējā cenu līmeņa. Urugvajas liellopu gaļas cena ir pārsniegusi ES cenu, kas nav raksturīga iezīme, jo ES cenām ir raksturīga tendence sasniegt augstākos rādītājus pasaulē.

ES imports pieaudzis par 14,2%. Imports, galvenokārt, palielinājies no Brazīlijas un Argentīnas, kas piedāvā konkurētspējīgu liellopu gaļu par zemākām cenām.

Tikmēr ES dzīvo lopu un liellopu gaļas eksports samazinājies par 2,9%. Turpina pieaugt dzīvo liellopu un liellopu gaļas eksports uz Turciju, par 85% pieaudzis liellopu gaļas eksports uz Čīli, taču uz pārējiem TOP galamērķiem eksports ir samazinājies.

LA.lv
VV
Vivanta Volkova
Laukos
Ar sēkliņām, augļiem un speķi. Kā Rucavas “Alejās” cep īstu lauku maizi
5 stundas
GS
Gundega Skagale
Laukos
Padoms zemniekam. Izmaiņas AAL sarakstā – fungicīdi un herbicīdi
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Līdz ar “Bergvik Skog” meža Latvijā pārdošanu mainīts arī tā meitas kompānijas nosaukums uz “Sodra Latvia”
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
27 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vairumam “Elektrum” klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī
5 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
19 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto “puscepto” Breksita vienošanos
46 minūtes