Laukos
Gaļa un zivis

Liellopu gaļas iepirkuma cena septembrī saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī 0

Foto: LETA

Govs liemeņa iepirkuma cena šogad septembrī Latvijā saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Govs liemeņa iepirkuma cena septembrī bija 235,16 eiro par 100 kilogramiem, kamēr augustā tā bija 235,13 eiro par 100 kilogramiem. Līdz ar to mēneša laikā cena praktiski nav mainījusies.

Vienlaikus govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija par 19,2% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā septembrī vidēji bija 291 eiro par 100 kilogramiem.

Savukārt teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija 238,41 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 37,7% mazāk nekā vidēji ES, kur tā septembrī bija 382,96 eiro. Latvijā teles liemeņa cena septembrī bija par 11,5% augstāka nekā augustā. Turpretī buļļa liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī vidēji bija 270 eiro tonnā, kas ir par 27% mazāka nekā vidēji ES, kur tā septembrī bija vidēji 369,7 eiro tonnā.

ES eksperti secinājuši, ka kopumā liellopu gaļas ražošanas apmēri ES no šā gada janvāra līdz jūlijam ir palielinājušies par 1,9%.

Latvijā līdz šā gada jūlijam nokauto liellopu kopējais skaits ir samazinājies par 4%, kamēr Eiropas Savienībā kopumā tas ir pieaudzis par 2%. Nozarē jaušama ražotāju neziņa par tālākām norisēm un faktoriem, kas ietekmēs liellopu gaļas ražošanu, tostarp, kas notiks ar tirdzniecības līgumiem un “Brexit”, norāda ZM.

ES dzīvo lopu un liellopu gaļas eksports no šā gada janvārim līdz augustam ir samazinājies par 2,3%, sasniedzot 503 000 tonnu. Attīstās ES eksports uz Čīli, kas ir viens no pozitīviem jauno eksporta tirgu piemēriem (eksports audzis par 82%).

Tikmēr ES imports laikā no šā gada janvārim līdz augustam pieaudzis par 15%, sasniedzot 226 000 tonnu. Pasaules tirgū izteikti konkurētspējīgas ir Brazīlija un Argentīna, un abu valstu valūtu vērtības krituma dēļ to produkcija kļuvusi īpaši pievilcīga pasaules tirgū.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
59 sekundes
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
16 stundas