Laukos

Liepājā ieguldīs 750 tūkstošus eiro graudu termināļa būvniecībai0


Ilustratīvs foto. Liepājas osta.
Ilustratīvs foto. Liepājas osta.
Foto – LETA/Ieva Lūka

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “BaltExBulk” piesaistījis 750 tūkstošu eiro lielu finansējumu no Swedbank ar attīstības finanšu institūcijas ALTUM garantiju 600 tūkstošu eiro apmērā, lai uzbūvētu jaunu graudu pārkraušanas un uzglabāšanas termināli Liepājas ostā, tā portālam “La.lv” pavēstīja Swedbank mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

Pirmās kārtas būvniecību plānots pabeigt jau šogad augustā. Kopumā 30×60 m lielās noliktavas būvē “BaltExBulk” 2018. gadā investēs 900 tūkstošus eiro, bet nākamajos gados plānota vēl divu noliktavu būvniecība.

“Mēs esam divi augkopības uzņēmumi no Latvijas un Lietuvas, “Balticagrar” un “Klausoūkis”, kas līdztekus pamatdarbībai lauksaimniecībā apvienojām spēkus, kopīgi izveidojot jaunu uzņēmumu ‘BaltExBulk” un sākām darbību jaunā biznesa segmentā. Ostas virziena biznesa attīstība mums ir būtiska, lai palielinātu graudu glabāšanas kapacitāti un paplašinātu eksporta iespējas gan Baltijas jūras reģionā, gan arī tālāk,” stāsta Durbes novadā strādājošā “Balticagrar” īpašnieks, lauksaimnieks HaukeTimsens (HaukeThimsen).

Līdz šim graudu un citas produkcijas loģistikas nodrošināšanai abi uzņēmumi izmantoja ārpakalpojumus. Pēc būvniecības noslēguma jauno termināli primāri izmantos abu lauksaimniecības uzņēmumu izaudzēto graudu uzglabāšanai un transportēšanai. Taču graudaugu pārkraušanas sezonas starplaikos termināļa pakalpojumus plānots piedāvāt arī citu beramkravu, piemēram, šķeldas pārkraušanai.

“Pēdējos gados Swedbank kopējais lauksaimniecības kredītportfelis pieaudzis par aptuveni 40%, kas nozīmē, ka lauksaimnieki mūs novērtē kā labu partneri finansēšanā. Īpaši priecājamies par lauksaimniecības uzņēmumiem, kuri veic ieguldījumus jauno tehnoloģiju ieviešanā un attīsta jaunus biznesa virzienus, kā tas ir Liepājas ostas graudu termināļa būvniecības projektā. Priecājamies, ka Latvijas lauksaimnieki investē attīstībā ar ilgtermiņa skatu,” stāsta Swedbank Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Saistītie raksti

“Biznesa attīstībai un konkurētspējas paaugstināšanai gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā nepieciešamo kredītlīdzekļu piesaiste ar valsts garantijām uzņēmēju vidū ir ar pieaugošu tendenci. Pēdējā gada laikā ALTUM garantiju portfelis ir audzis par 20,6%, un šobrīd tas sasniedz gandrīz 120 miljonus eiro. Ņemot vērā plānotās investīcijas lauksaimnieciskajos aktīvos ar Lauku atbalsta dienesta līdzdalību, saskatām vēl plašāku pieejamo garantiju izmantošanas potenciālu lauksaimniekiem,” akcentē ALTUM valdes locekle Inese Zīle.

“BaltExBulk” īpašnieku “Balticagrar” un “Klausoūkis” pamatdarbības joma ir augkopība. Abu uzņēmumu
kopējā raža ir aptuveni 30-35 tūkstoši tonnu gadā.

 

LA.lv