Laukos
Lauku sēta

Liepājas pusē rīkos bezmaksas apmācības lauku tūrisma biznesā0

Foto LETA

Lai informētu par iespējām saimniecībās nodarboties ar lauku tūrismu, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Liepājas nodaļa novembra sākumā rīkos divu dienu bezmaksas izglītojošo semināru “Lauku tūrisma piedāvājuma izveide un pilnveides iespējas saimniecībā (uzņēmumā)”.

Izglītojošā semināra mērķauditorija ir lauku saimniecības, mājražotāji, pārstrādes un citi uzņēmēji, kas jau darbojas vai arī tikai plāno uzsākt savu darbību tūrisma jomā. Aicināts arī ikviens interesents, kuru interesē šī joma.

Mācības notiks divas dienas – 6. un 7. novembrī. Pirmajā mācību dienā tiks runāts par praktiskām lietām, kas ir jāzina ikvienam, kas strādā vai vēlētos strādāt šajā jomā un noteikti dalīsimies savā pieredzē. Otrajā mācību dienā apmeklēsim dažas interesantas saimniecības un uzņēmumus, kas jau ir uzsākušas savu darbību lauku tūrisma jomā vai arī tikai plāno to darīt.

Pirmajā dienā mācības notiks Grobiņā, no plkst.10 biedrības “Liepājas rajona partnerība” ēkā Krasta iela 12.

Dienas programma:

•Tūrisma attīstības tendences un esošā piedāvājuma izvērtējums, sadarbības veidošana ar Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju. Tehniskie aspekti tūristu uzņemšanā. Mārketings un reklāma – kā pareizi un efektīvi sevi pasniegt, piesaistot klientus (Inta Šoriņa, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja).

•Likumdošanas prasības saistībā ar ēdiena pagatavošanu mājas apstākļos un produkcijas degustāciju organizēšanu tūristiem (Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidkurzemes pārvaldes pārstāvis).

•Lauku tūrisma piedāvājuma veidošanas aspekti: ekskursijas plānošana saimniecībā, uzņēmēju sadarbība, praktiskie un pozitīvi piemēri un tūrisma piedāvājuma modelēšana (Videga Vītola, LLKC Jelgavas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante un Lauku tūrisma gide).

Savukārt otrajā dienā plānots saimniecību un uzņēmumu apmeklējums. Zanes Gustas ģimenes uzņēmums SIA “Zoovilla” saimniecībā “Lavender Villa” piedāvā iespēju iepazīt lavandas audzēšanas specifiku, tās izmantošanas iespējas, rīko radošās darbnīcas, piedāvā gaišas telpas semināriem un pasākumu rīkošanai, kā arī viesmīlīgus namiņus nesteidzīgai un mierīgai atpūtai pie dabas.

Ineses Meļķes ģimenes uzņēmumā SIA “SC Grand” (Priekules novads) piedāvā garšīgus, veselīgus un dabīgus sēklu un riekstu maisījumus un alkšņu malkas gaļas kūpinājumus. Ingutas Mellumas ģimenes saimniecība ZS “Padambji” (Priekules novads) strādā augkopības jomā un savus ābolus piegādā gan vietējām izglītības iestādēm, gan arī mazumtirdzniecības veikaliem.

Izglītojošais seminārs ir bezmaksas.

Lai varētu pēc iespējas labāk noorganizēt semināru, interesenti aicināti pieteikties eletroniski
Valsts Lauku tīkla mājas lapā.

Pasākums tiek rīkots Valsts Lauks tīkla pasākuma “Informatīvi izglītojošu semināru organizēšana visā Latvijā” ietvaros.

LA.lv