Laukos

Liepājas zivju pārstrādes uzņēmuma “Kolumbija Ltd.” apgrozījums pērn pieauga par 35,1%0

ilustratīvs attēls. Foto: LETA

Liepājas zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Kolumbija Ltd.” pagājušajā gadā strādāja ar 1,229 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 386 eiro salīdzinājumā ar 120 eiro pirms gada, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn apgrozījums no pamatdarbības bija nemainīgs. Vienlaikus vadība norāda uz problēmām, kuras ir radušās uzņēmumā saistībā ar Krievijas ieviestajām sankcijām saldētās zivs ievešanai, kas lika pielāgoties Latvijas tirgus noteikumiem un samazināt zivju cenas.

Vadība atzīmē, ka uzņēmuma situāciju pasliktināja arī LAS “Trasta komercbankas” likvidācijas process, jo neizdevās vienoties ar bankas administratoru par kredītsaistību restrukturizāciju. 2016.gada vasarā bankas administrators sāka pārdot “Kolumbija Ltd.” kredītsaistības, kuras līdz šim nav pārdotas. Tāpēc kopš 2016.gada jūlija “Kolumbija Ltd.” neaprēķina kredīta procentus, neveic kredīta maksājumus un nav iespēju izmantot faktoringu un citus finanšu instrumentus.

Uzņēmuma vadība arī informē, ka pērn kompānija izaudzēja 33 tonnas samu, 13 tonnas foreļu un 3,2 tonnas storu.

Vadība arī norāda, ka, pateicoties daudzpusīgai darbības veidu diversifikācijai, uzņēmums turpina veiksmīgi veikt saimniecisko darbību. Saistībā ar jaunu tirgu apgūšanu un reālu perspektīvu atgūt vecos tirgus uzņēmums 2018.gadā prognozē 10-15% apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar 2014.gadu, kas bija gads pirms Krievijas aizlieguma ievest zivju produkciju. Pērn kompānija sāka eksportēt konservus uz Ķīnu, Taivānu un Japānu. Tāpat uzņēmums sāka sadarbību ar Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem zivju konservu piegādē Eiropas Savienības iepirkumā. Kompānija arī saņēmusi sertifikātus, kas nepieciešami eksportam uz Izraēlu un Taizemi.

Kolumbija Ltd.” reģistrēta 2001.gadā, pamatkapitāls ir 2,134 miljoni eiro. “Kolumbijas LTD” īpašnieki vienādās daļās ir Krievijas pilsonis Igors Krupņiks (33%), Krievijas pilsonis Vadims Prokofjevs (33%), Kiprā reģistrētais uzņēmums “Nirtolex limited” (33%).

LA.lv