Bizness, Graudu pārstrāde

Valsts attieksmes dēļ “Liepkalni” daļēji pārcelšoties uz Igauniju

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA “Liepkalni” sociālajā tīklā Facebook paziņojis, ka daļu darbības pārcels uz Igauniju.

Lēmums pamatots saistībā ar “atsevišķu valsts iestāžu totālu neieklausīšanos Liepkalnu, kā vietējo Latvijas uzņēmēju viedoklī un atsevišķu valsts institūciju pastāvīgu uzņēmuma darbības apgrūtināšanu”, teikts Facebook ierakstā.

Plānots, ka jaunā ražotne, veikals un kafejnīca, kuru izbūvē un iekārtošanā ieguldīti pusotra miljona eiro, Pērnavā tiks atvērti nākamā gada 5.janvārī.

Jau iepriekš uzņēmuma īpašnieks Dagnis Čākurs atzina, ka “Liepkalnu” darbības politika ir atvērt ceptuves vairākās vietās Latvijā, kā arī Igaunijā, lai samazinātu attālumu no krāsns līdz pircējam un piegādātu veikaliem pēc iespējas svaigāku maizi. “Liepkalni” līdz šim atvēruši ceptuves Rūjienā, Valmierā, Aizkraukles novada “Liepsalās”, Ķekavā tirdzniecības centrā “A7″ un Igaunijas pilsētā Pērnavā.

Līdz ar ražotnes, veikala un kafejnīcas atvēršanu uzņēmums Igaunijā plāno kāpināt realizācijas apmērus. To izdosies panākt, gan realizējot Igaunijas ražotnē saražoto produkciju uz vietas, gan arī attīstot vairumtirdzniecību Tallinas un Pērnavas reģionā. “Latvija nav tālu no topošās ceptuves, veikala un kafejnīcas Igaunijā. Daļu produkcijas uz Igauniju vedīsim no Latvijas, bet daļu ražosim turpat uz vietas,” teica Čākurs.

Liepkalni” pēc īpašām tehnoloģijām cep dažāda veida rupjmaizi, saldskābmaizi, kviešu maizi, kā arī cepumus, tortes, pīrādziņu un kliņģerus. Pirms trim gadiem uzņēmums investēja 100 000 eiro dzirnavās, tādējādi sākot cept maizi un konditorejas izstrādājumus no pašu maltiem miltiem.

Kā liecina ” Firmas.lv” dati, “Liepkalnu” apgrozījums pērn bija 7,31 miljons eiro salīdzinājumā ar 7,16 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt peļņa bija
340 128 eiro salīdzinājumā ar 416 087 eiro pirms gada.

“Liepkalni” reģistrēti 1992.gadā Naukšēnos. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 194 682 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Dagnim Čākuram.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

17 Komentāri

 1. Kas ir ,atvainojiet……nav kur Eiropa sarazotu produkciju grust?KO gribejam ,dabujam.Nehren krievam esam vajadzigi.No krevijas tirgus ,mums neizbegt.Ta ka ,bez kaiminiem …ka bez tualetes…

 2. Lai nešmucas!!!Nekāds noslēpums – cilvēka daba ir ŠMAUKTIES!!!Kaut liels darba devējs.Vienmēr ir bijuši saimnieki,kalpi.Saimnieks vienmēr gribējis lētāko!!!Lai nomaksā kas maksājams un strādā tālāk.Vai katru gadu vajag,darbiniekiem redzēt,kā saimnieks,viņa sieva,bērni,brauc ar jauniem autiņiem?Darbiniekiem atstājot minimālo algu?Kūdras purvovos tādus,lai atstrādā !!!

  1. Kados purvos…izdrazt ar sudainu mietu anusaa to saimi ar visu rizo kunju..kamer tos legalos zagljus nizdihlafoses..parmainju nebus.tas veleshanas…teatris klauniem…mainas tik kreslus uz apli vieni un tie pashi

 3. Nav brīnums, ka cilvēki aizbrauc, ka tie, kas paliek, negrib maksāt nodokļus, jo neredz tam jēgu – valsts var apsolīt vienu, bet tad jebkurā brīdī ne tikai nesodīti nepildīt solījumu, bet pat izmainīt spēles noteikumus. Ja gribi dzīvot, nevis eksistēt no valsts atmestajiem grašiem, neskatoties uz nodokļu regulāru iekasēšanu pilnā apmērā, nāc un nopelni priekš sevis jau pirms ziemas atnākšanas ar jauno statistiskajā prognozēšanā balstīto stratēģiju: Saite: https://goo.gl/bwjgTL

 4. Nepirkšu vairs “Liepkalnu” produkciju. Ak, viņiem valsts attieksme, redziet, ne tāda. Maksā darbiniekiem minimālo, šmaucās ar nodokļiem, paši brauc ar džipiem un villas sacēluši, bet slikti esot. Tfu, kauns par tādiem uzņēmējiem.

 5. Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā BMW kā trolejbusā. Savu laimīgo Ziemassvētku loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/NdqjC4 saņem papildus biļeti bez maksas un sāc Jaunu dzīvi ar Jauno gadu!

 6. Nemāku neko teikt par pārcelšanos, bet cep viņi garšīgi. Visu cieņu.
  Rūpnieciski ražotā maize viņiem ir visgaršīgākā.
  Taču līdz uz vienas viņu maizes sastāvdaļām pamanīju ka izmanto palmu eļļu.
  Visticamāk arī to izmanto visām maizēm.
  Skumji. Kopš tās dienas vairāk viņu maizi nepērku.
  Žēl ka to pāris centu dēļ, ko ieekonomē uz vienu klaipu, viņi cilvēkiem cep produktus, kas bojā to veselību.

 7. Sitos liepkalnus nekad neesmu pircis.Jo maize ir palmu ella un vel citas e- vielas.Perku Alberta plauceto rupjmaizi bez rauga.1,68 eiro un viens edu veselu nedelu.Maize ir celofana,un visu laiku svaiga kamer beidzas.Liepkalni lai pasi rij savus kimizetos produktus.

 8. Par ko satraukties? Ražotājs meklē, kur izdevīgāk ražot, kaut vai Ķīnā, pircējs izvēlas, kādu maizi grib pirkt. Izvēle plaša. Visiem labu apetīti!

Pievienot komentāru