Laukos

“Liepkalni” Igaunijā atklāj jauno maizes ceptuvi, kafejnīcu un veikalu0

Foto – LETA

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA “Liepkalni” šodien Igaunijā atver jaunuzbūvēto ražotni kopā ar kafejnīcu un veikalu, informēja uzņēmuma īpašnieks Dagnis Čākurs.

Atklāšana plānota ražotnes atrašanās vietā Igaunijā, netālu no Pērnavas virzienā uz Rīgu, “Via Baltica” ceļa malā ap plkst.11.

Čākurs pastāstīja, ka ražotne sākotnēji strādās vienā maiņā un uzreiz pēc atklāšanas pirmajā dienā nestrādās ar maksimālo jaudu. “Šodien sāksim cept produkciju sākumā tikai veikalam un tad domāsim par produkcijas ražošanu mazumtirgotājiem Igaunijā, kuriem līdz šim piegādājām produkciju no ceptuves Latvijā,” teica Čākurs.

Jau ziņots, ka Čākurs sociālajā tīklā pērnruden Facebook paziņoja, ka daļu darbības pārcels uz Igauniju saistībā ar “atsevišķu valsts iestāžu totālu neieklausīšanos Liepkalnu, kā vietējo Latvijas uzņēmēju viedoklī un atsevišķu valsts institūciju pastāvīgu uzņēmuma darbības apgrūtināšanu.”

Jaunās ražotnes, veikala un kafejnīcas izbūvē un iekārtošanā ieguldīti pusotra miljona eiro.

“Liepkalnu” darbības politika ir atvērt ceptuves vairākās vietās Latvijā, kā arī Igaunijā, lai samazinātu attālumu no krāsns līdz pircējam un piegādātu veikaliem pēc iespējas svaigāku maizi. “Liepkalni” līdz šim atvēruši ceptuves Rūjienā, Valmierā, Aizkraukles novada “Liepsalās”, Ķekavā tirdzniecības centrā “A7” un Igaunijas pilsētā Pērnavā.

Līdz ar ražotnes, veikala un kafejnīcas atvēršanu uzņēmums Igaunijā plāno kāpināt realizācijas apmērus. To izdosies panākt, gan realizējot Igaunijas ražotnē saražoto produkciju uz vietas, gan arī attīstot vairumtirdzniecību Tallinas un Pērnavas reģionā. “Latvija nav tālu no topošās ceptuves, veikala un kafejnīcas Igaunijā. Daļu produkcijas uz Igauniju vedīsim no Latvijas, bet daļu ražosim turpat uz vietas,” iepriekš teica Čākurs.

“Liepkalni” pēc īpašām tehnoloģijām cep dažāda veida rupjmaizi, saldskābmaizi, kviešu maizi, kā arī cepumus, tortes, pīrādziņu un kliņģerus. Pirms trim gadiem uzņēmums investēja 100 000 eiro dzirnavās, tādējādi sākot cept maizi un konditorejas izstrādājumus no pašu maltiem miltiem.

Kā liecina ” Firmas.lv” dati, “Liepkalnu” apgrozījums 2016.gadā bija 7,31 miljons eiro salīdzinājumā ar 7,16 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt peļņa bija 340 128 eiro salīdzinājumā ar 416 087 eiro pirms gada.

“Liepkalni” reģistrēti 1992.gadā Naukšēnos. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 194 682 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Dagnim Čākuram.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
12 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas