Tehnika, Tehnoloģijas

Lietavas Latgalē – meliorācijas sistēmas lakmusa papīrītis. Tiešraide no ekspertu diskusijas Rāmavas izstādē

Šodien Rāmavā izstādes “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2017” semināru plāna ietvaros notiks portāla laukos.lv rīkotā nozares ekspertu diskusija par samilzušajām meliorācijas problēmām.

Diskusija “Lietavas Latgalē – meliorācijas sistēmas lakmusa papīrītis” notiks no plkst. 14 līdz 15.

Diskusijā piedalīsies Zemkopības ministrijas Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vadītāja Kristīne Cinkus, VSIA ZMNĪ valdes priekšsēdētājs Roberts Dilba, biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis, saimniecības “Laši” īpašnieks Artūrs Akmens, SIA “Valkas meliorācija” vadītājs Jānis Biezais, Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociācijas valdes locekle Angelika Bondare un biedrības “Ūdensaina” ūdeņu bioloģe Loreta Urtāne.

Diskusijas norise tiks translēta video tiešraidē portālā Laukos.lv , kā arī portāla Facebook lapā, līdz ar to gan klātesošie, gan arī translācijas skatītāji sarunas dalībniekiem varēs uzdot jautājumus un saņemt uz tiem atbildes.

Šī diskusija ir viens no daudzpusīgu izglītojošo bezmaksas semināru klāsta, kas plānots izstādes “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2017” laikā.

Savukārt sestdien, 7.oktobrī SIA “Amazone”, “Upeskalni AB” un SIA “Precīzo tehnoloģiju skola” dalīsies informācijā par uzņēmumu jaunajiem produktiem un pakalpojumiem, kā arī paveikto šajā gadā. “Sertifikācijas un testēšanas centra” eksperte Laima Beroza stāstīs par darba drošību lauksaimniecības jomā, “Sertifikācijas un testēšanas centra” eksperts Raimonds Bušs informēs par traktortehnikas novērtēšanu, izmaiņām individuāli izgatavotas un pārbūvētas traktortehnikas atzīšanas jomā un biežāk sastopamajām kļūdām lauksaimniecības smidzinātāju darbībā un to mazināšanas pasākumiem. “Sertifikācijas un testēšanas centra” Mācību centra vadītāja Ingūna Pētersone informēs par zināšanu apguvi lauksaimniecības, mežsaimniecības jomās un ar šīm nozarēm saistošajās jomās.

Izstāde tiek rīkota jau 26.reizi, pulcējot lauksaimniecības, mežsaimniecības un komunālās saimniecības interesentus un ekspertus. Izstādē piedalās vairāk nekā 260 dalībnieku, piedāvājot nozaru novitātes, risinājumus un piedāvājumus. Izstādē būs iespējams jaunākos tehnikas un tehnoloģiju piedāvājumus lauksaimniecībā, kā arī industriālo tehniku, celtniecības materiālus un energoefektivitāti uzlabojošus materiālus. Dalībnieki izstādes meža zonā piedāvās tehniku meža kopšanai un mežizstrādei.

Izstāde ilgs līdz 7.oktobrim, tās darba laiks – no plkst.10 līdz 17.

Izstādi rīko SIA “A.M.L.” sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM). Izstādes ģenerālsponsors ir banka “Citadele”.

2 Komentāri

  1. Bebri ir ar steigu jaižšauj par 90%, tiem nevajag saudzējamo periodu- Medniekiem 10EUR par dzīvnieku, ik gadu no budžeta 500’000 EUR un tiks sasniegti vēlamie rezultāti ļoti ātri.

  2. Kāpēc starp runātājiem neredzu nevienu “zaļo”, kuri pieliek visas pūles, lai hidromeliorāciju likvidētu (it kā dabas aizsardzības interesēs)?

Pievienot komentāru