Laukos
Graudkopība

Lietavu dēļ ziemāji nav vienmērīgi sadīguši; daļa būs jāpārsēj 0

Foto LETA

Lietavu dēļ apsēto ziemāju platības Latvijā nav vienmērīgi sadīgušas un jau šobrīd ir skaidrs, ka daļa ziemāju pavasarī būs jāpārsēj, atzina biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

“Pēc pēdējā laika ilgstošajām lietavām visā Latvijā apsēto ziemāju platības diemžēl nav vienmērīgi sadīgušas un ielejās tie ir noslīkuši. Jau šobrīd ir skaidrs, ka daļa ziemāju pavasarī būs jāpārsēj, vēl vairāk palielinot pieprasījumu pēc vasarāju sēklas,” sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa atgādināja, ka patlaban – novembra beigās – aktīvā darba sezona lauksaimniecībā ir praktiski noslēgusies. Šobrīd vēl nav pabeigta kūtsmēslu izvešana un iestrāde augsnē. “Lai arī periods, kad šos darbus var darīt, ir pagarināts līdz 1.decembrim, ja neiestāsies bez nokrišņu un neliela sala periods, būs lauksaimnieki, kuri nespēs izvest kūtsmēslus,” teica Dzelzkalēja-Burmistre.

Kurzemes un Zemgales lauksaimnieki šogad paspēja nokult labību un daļēji iesēt ziemājus. Savukārt Latgalē un daļā Vidzemes situācija bija katastrofāla, Latgalē iesēto ziemāju platības ir minimālas. “Joprojām uz laukiem atrodas sagūlusi labība, lauki ir pārmirkuši un tos nebija iespējams nedz apart, nedz iesēt ziemājus,” sacīja Dzelzkalēja-Burmistre.

Jau ziņots – saskaņā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) apsekojumiem, ziemāju sējumos situācija Latvijā ir atšķirīga, tostarp lielā mitruma dēļ daudzviet dīgt sākušie ziemāji ir nosmakuši un sapuvuši. Latgalē vēlās sējas dēļ ziemāju iesēts maz un to attīstība šajā reģionā iekavējusies. Savukārt, piemēram, Kurzemē, Liepājas un Saldus pusē, ziemas rapsis apsēts aptuveni 90% no plānotajām platībām. Lai arī lietavu dēļ ne visos laukos veikta nezāļu ierobežošana un nav smidzināts augšanas regulators, rapsis kopumā ir labs. Salīdzinoši laba situācija ir arī ziemas kviešu, rudzu, miežu laukos, kuri sēti septembra otrajā trešajā nedēļā.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas