Laukos

Lietuvā sāksies konkurss “Baltic Beer Star 2018”0


“Baltic Beer Star” medaļas.
“Baltic Beer Star” medaļas.
Foto: LETA

No šodienas līdz 21.septembrim Lietuvā notiks starptautiskais alus konkurss “Baltic Beer Star 2018”, informēja alus, iesala dzērienu un kvasa biedrības “Alus brālība” pārstāvji.

Gadu no gada Baltijas valstu alus ražotāju veikums ir līdzīgi augstvērtīgs un konkurence ir sīva, tomēr pērn konkursā visvairāk atzinības saņēma alus ražotāji no Lietuvas un Igaunijas, savukārt Latvijas ražotāju produkcija palika nepārspēta kvasa un iesala dzērienu kategorijā. Kurai no vairākiem desmitiem jauno garšu, smaržu un veidu šajā gadā žūrija piešķirs augstāko vērtējumu, kļūs zināms līdz septembra beigām.

Alus, iesala dzērienu un kvasa biedrības “Alus brālība” rīkotais konkurss “Baltic Beer Star 2018” šogad notiks jau sesto gadu, bet pirmo reizi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas alus darītāju iepriekšējā gada veikums tiks vērtēts Lietuvā nevis Rīgā. Konkursa pamata uzstādījums un mērķis gan paliek nemainīgs – ražotājiem radīt draudzīgu konkurenci un sniegt iespēju, vienam otru novērtējot, iepazīt jaunākās tendences, bet dzērienu baudītājiem palīdzēt saprast, kas no plašā piedāvājuma, ir pats labākais.

“Latvijā ir turpat 50 alus ražotāju, kas ik gadu izstrādā desmitiem jaunu alus garšu un veidu, lai savu “īsto” dzērienu varētu sameklēt pat visprasīgākais pircējs. Turklāt, lai cik ierasta un Latvijā šķietami klasiska vērtība arī būtu alus, kvass vai iesala dzērieni, arī tos tiešā veidā ietekmē mode un pircēju nerimstošā prasība pēc jaunām garšām un sajūtām. Lai milzīgajā “jaunā” piedāvājumā neapjuktu un pircējiem palīdzētu izvēlēties dzērienu ar “kvalitātes zīmi”, jau sesto gadu organizējam konkursu “Baltic Beer Star”, kas veicina kvalitatīvas produkcijas ražošanu un veicina konkurenci, tātad – ceļ arī produkcijas kvalitāti,” skaidroja biedrības “Alus brālība” biedrs Kārlis Tomsons, kurš iepriekš 35 gadu garumā bija “Cēsu alus” vadītājs, tehnologs un joprojām ir alus darīšanas entuziasts.

Konkurss “Baltic Beer Star” savā būtībā ir līdzīgs ikgadējam Eiropas alus ražotāju konkursam Vācijā un konkursam “World Beer Cup” ASV uz kuru ar savu jaunāko produkciju ik gadu sabrauc alus ražotāji no visas pasaules. Konkursā aklajā degustācijā kompetenta profesionālu ekspertu žūrija, ko veido gan ražotāju vadošie tehnologi, gan Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki un alusziņi, pēc striktiem parametriem novērtē ražotāju iesūtītos paraugus, nosaka to atbilstību standartiem, vērtē garšas, smaržas, krāsas un citas īpašības, lai noskaidrotu iepriekšējā gada pašus veiksmīgākos produktus.

“Ražotājiem konkurss ir būtiska iespēja satikties, novērtēt vienam otra veikumu, izzināt jaunākās tendences, dalīties pieredzē ar jaunām izejvielām, garšām, tehnoloģiskajiem procesiem. Konkurss kā sevis parādīšanas un pieteikšanas vieta īpaši būtiska ir mazajiem un jaunajiem alus ražotājiem, kādu īpaši daudz ir eila alus ražotāju kategorijā. Būtiski, ka konkursā mēs varam identificēt jaunākās, veiksmīgākās un interesantākās visu triju Baltijas valstu alus garšas, kas ražotājiem sniedz impulsu arī ciešākai savstarpējai sadarbībai, meklējot jaunu, plašāku tirgu Eiropā vai pasaulē, kuru Baltijas ražotājiem apvienojoties, iespējams, ir vieglāk iekarot,” skaidroja Tomsons.

Šis būs pirmais gads, kad konkurss risināsies pie kāda no alus ražotājiem – “Baltic Beer Star 2018” notiks alus darītāja “Volfas Engelman” telpās. Tomsons gan akcentē, ka norises vieta nekādā veidā neietekmēs žūrijas vērtējumu – visi paraugi pie ekspertiem nonāks anonīmi un uzvarētāju noteiks godīga vērtēšana.

Žūrija par katru no produktiem aizpildīs anketu, kurā ar atzīmi vērtēs virkni dažādu sensoro parametru. Rezultātu apkopošana turpināsies līdz septembra beigām, kad publiski tiks arī paziņoti un godināti šā gada uzvarētāji. Tradicionāli katrā dzērienu kategorijā tiks pasniegtas zelta, sudraba un bronzas godalgas.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
11 stundas