Laukos
Politika

Lietuvai par lielāku ES finansējumu lauksaimniecībai jārunā ar četrām valstīm0

Foto – AFP

Lai nodrošinātu lielāku Eiropas Savienības (ES) finansējumu Lietuvas lauksaimniecībai pēc 2020.gada, Lietuvai jārunā ar Vāciju, Austriju, Dāniju un Nīderlandi, paziņojis zemkopības ministrs Ģiedrjus Surplis.

Surplis pirmdien pēc tikšanās ar ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāru Filu Hoganu paziņoja, ka Lietuvai pēc iespējas ātrāk nepieciešams sākt dialogu ar šīm četrām valstīm.

“Viņš (Hogans) sacīja, ka galvenās valstis, ar kurām mums vajadzētu sākt runāt, ir tā dēvētās maksātājas: Vācija, Austrija, Dānija un Nīderlande,” telefonintervijā aģentūrai BNS no Sofijas atklāja Surplis.

Ministrs norādīja, ka Lietuva lūdz tādu pašu atbalstu, kāds piešķirts citām ES dalībvalstīm apmaiņā pret lielāku koncentrēšanos uz vides aizsardzību, sociālajām vajadzībām un cilvēku noturēšanu lauku apgabalos.

“Es izklāstīju mūsu argumentus, ka mēs vēlamies pieteikties “vairāk par vairāk” principam. Tas nozīmē lūgt vienlīdzīgu atbalstu apmaiņā pret lielākas uzmanības pievēršanu vides aizsardzībai un sociālajām vajadzībām un ciematu depopulācijas problēmas risināšanai,” norādīja ministrs.

“Komisārs sacīja, ka taktika ir laba, piebilstot, ka mēs varētu arī vairāk uzsvērt, ka šis ir Eiropas drošības jautājums” un attiecas arī uz migrācijas krīzi, atklāja Surplis.

Ministrs nesen BNS sacīja, ka viņš mēģinās vienoties ar citām ES valstīm par lielāku finansējumu Lietuvas lauksaimniecības sektoram no 2021.gada līdz 2027.gadam, nekā ir ierosinājusi Brisele.

Lietuvas Zemkopības un Finanšu ministrijas aplēsušas, ka Eiropas Komisijas (EK) ierosinājums nozīmē 5,136 miljardu eiro piešķiršanu Lietuvas lauksaimniecības sektoram laika posmā no 2021.gada līdz 2027.gadam, kas ir par 8,7% vairāk nekā tika atvēlēts periodam no 2014.gada līdz 2020.gadam.

LA.lv