Laukos
Tehnika

Lietuvas lauksaimniecības tehnikas tirgotāja “East West Agro” akcijas iekļauj alternatīvaja tirgū “First North”0

Lietuvas lauksaimniecības tehnikas tirgotāja “East West Agro” akcijas iekļautas “Nasdaq” Viļņas fondu biržas alternatīvajā tirgū “First North”, informē “Nasdaq”. Kopskaitā “East West Agro” ir jau ceturtais uzņēmums “First North” Baltijas akciju sarakstā.

“East West Agro” ir viens no lielākajiem lauksaimniecības tehnikas tirgotājiem Lietuvā. Esot starp pieciem veiksmīgākajiem uzņēmumiem vietējā tirgū, “East West Agro” pārstāv tādus starptautiski atzītus lauksaimniecības aprīkojuma ražotājus kā “Massey Ferguson”, “Laverda”, “Fella” un citus. Uzņēmuma ieņēmumi 2016. gadā sasniedza 23 miljonus eiro – gandrīz divreiz vairāk nekā 2015. gadā, kad ieņēmumi bija 12 miljoni eiro. Šobrīd kompānija apkalpo vairāk nekā sešus tūkstošus lauksaimnieku un lauksaimniecības uzņēmumu visā Lietuvā. Uzņēmumā ir 52 darbinieki.

“Uzņēmuma “East West Agro” lēmums piesaistīt līdzekļus kapitāla tirgū ir pozitīvs signāls un lielisks piemērs tam, kā augoši uzņēmumi izmanto “First North” tirgu, lai sasniegtu savus mērķus un veicinātu atpazīstamību Baltijas kapitāla tirgū,” sacīja “Nasdaq” Viļņas biržas vadītājs Sauļus Maļinausks.

““East West Agro” akciju iekļaušana Baltijas vērtspapīru tirgū ir atzinīgs novērtējums, kas iezīmē jaunu posmu mūsu izaugsmei un attīstībai. Šobrīd mēs esam vienīgais lauksaimniecības tehnikas tirgotājs, kas ir iekļauts “Nasdaq” Baltijas tirgū. Tas mums sniedz jaunas konkurences priekšrocības. Mēs vēlamies palielināt to investoru skaitu, kuri interesējas par lauksaimniecības nozari, jo tās modernizācijas process Lietuvā strauji attīstās. Tāpēc mēs ticam, ka arvien vairāk lauksaimniecības uzņēmumu piesaistīs līdzekļus kapitāla tirgū, un “East West Agro” kalpos par paraugu vidēja lieluma uzņēmumiem Baltijā,” teica “East West Agro” izpilddirektors Dans Šidlausks.

Alternatīvo tirgu “First North” pārvalda “Nasdaq” grupas biržas. Alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. “First North” tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir saistoši “First North” noteikumi, taču uz tiem nav attiecināmas regulētajā tirgū iekļautajiem uzņēmumiem noteiktās prasības. “First North” tirgū akcijas tiek tirgotas tajā pašā tirdzniecības sistēmā un tiek piedāvātas tiem pašiem tirgus dalībniekiem un investoriem kā Baltijas regulētajā tirgū. “First North” ir piemērots jebkuras nozares un jebkura lieluma uzņēmumiem. Alternatīvajā tirgū iekļautajiem uzņēmumiem izvirzītās prasības ir mērenākas nekā Baltijas regulētajā vērtspapīru tirgū, tādēļ investīciju riska pakāpe “First North” ir augstāka.

LA.lv