Laukos
Piensaimniecība

Lietuvas piena ražotāji un pārstrādātāji vaino globālo tirgu cenu kritumā0

Foto no Pixabay.com

Lietuvas piena ražotāji un pārstrādātāji svaigpiena cenu kritumu skaidro ar piena produktu cenu pazemināšanos globālajā tirgū, bet prognozē, ka jau pavasarī vai vasarā cenas sāks kāpt.

“Pēc augstu iepirkuma cenu perioda 2016.gada beigās un gandrīz visu 2017.gadu lauksaimnieki visā pasaulē sāka ražot vairāk piena, un tas noveda pie piena produktu pārprodukcijas, līdz ar to kritās cenas piena produktiem un pēc tam arī svaigpienam,” ziņu aģentūrai BNS skaidrojis Lietuvas piena pārstādes uzņēmuma “Rokiškio sūris” valdes priekšsēdētājs Daļus Trumpa.

Pēc Trumpas teiktā, Eiropas piena tirgu negatīvi ietekmējuši arī pārmērīgi lielie vājpiena pulvera krājumi Eiropas Savienībā (ES). Viņaprāt, negatīvais spiediens uz svaigpiena cenām var saglabāties, kamēr tirgū nebūs radusies skaidrība, kā izlietot šos krājumus.

Arī piena ražotāju kooperatīva “Pieno Puta” vadītāja Jūrate Dovīdeniene uzskata, ka globālās piena produktu cenas ir ietekmējušas svaigpiena cenas.

“Patiesībā globālās produktu cenas svārstās, bet ne uz labāko pusi,” viņa piebildusi.

Dovīdeniene prognozējusi, ka svaigpiena cenas sāks celties pavasarī vai vasarā, bet pretējā gadījumā vasarā piena ražošana Lietuvā samazināsies, jo daudzi zemnieki vairs nespēs uzturēt savas saimniecības.

Lietuvas Zemkopības ministrijas dati liecina, ka piena iepirkuma cenas Lietuvā februārī nokritušās par 4,4%, samazinoties jau ceturto mēnesi pēc kārtas.

LA.lv