Laukos
Politika

Lietuvas valdība neatļauj lauku tūrisma saimniecībām ražot alkoholu0

Foto: LETA

Lietuvas valdība trešdien noraidījusi ierosinājumu atļaut lauku tūrisma saimniecībām ražot pašdarināto degvīnu un citus alkoholiskos dzērienus.

Ministru kabinets atbalstījis Saimniecības ministrijas noraidošo atzinumu par šo ierosinājumu, ko bija iesnieguši divi Lietuvas Seima deputāti no partijas “Kārtība un taisnīgums”.

Politiķi ieteica atļaut lauksaimniekiem, kuri sniedz lauku tūrisma pakalpojumus, ir iekļauti zemnieku saimniecību reģistrā un saņēmuši tradicionālo amata prasmju sertifikātus, gada laikā saražot un pārdot ne vairāk par 1000 litriem pašdarinātā degvīna, kura stiprums nepārsniedz 65 grādus.

Deputāts Vītauts Kamblevičs skaidrojis, ka tādējādi tiktu veicināta lauku tūrisma attīstība un kopts kultūras mantojums un tradīcijas.

Saimniecības ministrija ieteica valdībai neatbalstīt piedāvātos grozījumus Alkohola kontroles likumā, uzsverot, ka tie būtu pretrunā ar pašu šā likuma mērķi – samazināt kopējo alkohola patēriņu, tā pieejamību, kā arī alkohola nodarīto kaitējumu cilvēku veselībai un saimnieciskajai dzīvei.

Lietuvas Seims iepriekš jau vairākkārt noraidījis likuma grozījumus par pašdarinātā degvīna legalizēšanu.

Šobrīd Lietuvā mājās atļauts ražot tikai savas ģimenes vajadzībām paredzētus dabiskas fermentācijas procesā iegūtus dzērienus ar alkohola saturu līdz 18 procentiem un alu – līdz 9,5 procentiem.

Lai ierobežotu pārliecīgu alkohola patēriņu, kas nereti kļūst par smagu nelaimes gadījumu un noziegumu iemeslu, pērn Lietuvā tika noteikti būtiski alkohola aprites ierobežojumi.

LA.lv