Laukos
Mežsaimniecība

Lietuvas Vides ministrija iesaka noteikt stingrāku mežistrādes kārtību 0

Foto – Valdis Semjonovs

Lietuvas Vides ministrijas darba grupa, kas tika izveidota, reaģējot uz sabiedrības satraukumu par valsts mežu ciršanu Labanoras reģionālajā parkā, ieteikusi noteikt stingrāku mežistrādes kārtību valstij piederošajos mežos.

Kā piektdien žurnālistiem pastāstījis vides ministrs Ķēstutis Navicks, valsts liegumos un rekreācijas mežos no 1.novembra būs aizliegta mežu ciršana, izņemot speciālās izlases cirtes un īpašas bīstamības apstākļos arī sanitārās cirtes.

Valsts saudzējamajos mežos no 1.janvāra būs aizliegtas kailcirtes, izņemot atsevišķus gadījumus, kad tas nepieciešams meža atjaunošanai vai bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai. “Piemēram, atjaunojot priežu mežu, kad noteikti vajag vairāk gaismas, (..) ciršana būs atļauta, bet tie būs izņēmuma gadījumi,” viņš norādījis.

Dažos gadījumos vienā reizē izcērtamā platība šajos mežos tiks samazināta no astoņiem līdz trim hektāriem.

Savukārt reģionālo parku saimniecisko mežu daļā no nākamā gada vienā reizē kailcirtē izcērtamā platība tiks samazināta no astoņiem līdz trim hektāriem. Lai rūpētos par bioloģisko daudzveidību un mežā perējošajiem putniem, gan visi ciršanas darbi, gan kokmateriālu izvešana būs aizliegta no 15.marta līdz augusta sākumam, izņemot gadījumus, kad ciršanas darbi jāveic tūlīt, lai mežu pasargātu no kaitēkļu izplatīšanās.

Jau ziņots, ka pēdējā laikā Lietuvas medijos un sociālajos tīklos parādījušies videomateriāli par cirsmām ainaviski daudzveidīgajā un ezeriem bagātajā Labanoras mežā Aukštaitijā, bet aizvadītajā nedēļas nogalē vairāk nekā pusotra tūkstoša lietuviešu atsaucās sociālajā tīklā “Facebook” izplatītajam aicinājumam doties 12 kilometrus garā pārgājienā pa Labanoras reģionālo parku, lai uz situāciju palūkotos savām acīm, vienlaikus aicinot nodrošināt aizsargājamajām teritorijām un vērtīgajiem vecajiem mežiem pienācīgu aizsardzību un saglabājot ainavu viengabalainību.

Kā norādījis Navicks, par šādiem ierobežojumiem spriests vēl pirms sabiedrības vēršanās pret mežu izciršanu, bet nesenie protesti paātrinājuši lēmumu pieņemšanu.

Darba grupa arī ieteikusi sākt konsultācijas par to, lai tādi paši ierobežojumi tiktu noteikti arī privātajos mežu īpašumos.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
20 sekundes
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
15 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
16 stundas