Laukos
Bizness

Lietuviešu vidējais alkohola patēriņš esot augstākais pasaulē 16

Foto LETA

Lietuviešu vidējais alkohola patēriņš saskaņā ar ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem par pagājušo gadu ir augstākais pasaulē, 16.maijā norādījis PVO pārstāvis Gaudens Galea. Pēc viņa teiktā, 2016.gadā viens Lietuvas iedzīvotājs patērējis vidēji 16 litrus alkohola.

“Tātad saskaņā ar jaunākajām aplēsēm Lietuva ir lielākā dzērāja Eiropā un arī pasaulē,” žurnālistiem Seimā sacījis PVO Eiropas reģiona biroja Hronisko neinfekciozo slimību un veselības stiprināšanas departamenta direktors Galea, kas viesojas Viļņā pēc valdošās koalīcijas partijas – Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības – ielūguma. Viņš piebildis, ka šie dati vēl nav oficiāli publiskoti.

Kā norādījis PVO pārstāvis, joprojām valda noturīgs stereotips par Krieviju kā zemi, kur tiek patērēts daudz alkohola, taču pirms nepilniem desmit gadiem tur pieņemta virkne tiesību aktu attiecībā uz alkohola cenu celšanu un pieejamības mazināšanu un kopš tā laika patērētā alkohola daudzums tur stabili samazinās. Pozitīvs pavērsiens panākts arī Baltkrievijā.

“Ceru, ka arī Lietuva spēj panākt pozitīvus rezultātus, tādēļ ļoti atbalstu visas jūsu iniciatīvas,” viņš piebildis. Kā uzsvēris Galea, iedarbīgākie soļi alkohola patēriņa samazināšanai ir tā cenu, pieejamības un reklāmas kontrole. Vienlaikus viņš piebildis, ka šai virzienā pieņemtie lēmumi nemitīgi jāpārskata. “Nekad nebūs tā, ka ar viens likums visu atrisinās,” atzinis PVO pārstāvis.

Lietuvas Seimā šobrīd tiek apsvērti daudzi priekšlikumi, kas vērsti uz alkohola patēriņa samazināšanu valstī, tostarp ierosinājums ierobežot alkohola lietošanu dažādu koncertu un citu pasākumu laikā.

LA.lv