Laukos
Lauku sēta

Līgatnes Kokamatniecības muzeja Vienkoču parkā atzīmēs “Pasaules koksnes dienu”0

Foto – Valdis Semjonovs

Nākamnedēļ, no 23.marta līdz 25.martam Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā Līgatnē, notiks “Pasaules koksnes dienu” reģionālais pasākums, kas tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtu (DTI).

Triju dienu laikā interesenti varēs iepazīt senos un mūsdienu kokamatniecības rokas instrumentus, paši tos izmēģināt, piedalīties vienkoču trauku izgatavošanas meistardarbnīcā, kā arī vērot kokapstrādes paraugdemonstrējumus – apaļkoka tēšanu un etnogrāfiskā vienkoču zārka izgatavošanu.

“Pasaules koksnes dienu” reģionālais pasākums šogad norisināsies ceturto gadu. Tas vieno kokapstrādes meistarus un interesentus, piedāvājot iespēju iepazīt tradicionālos kokamatniecības instrumentus un to izmantošanu, kā arī apmainīties profesionālajā pieredzē.

Šogad pasākumā uzsvars likts uz masīvkoka apstrādāšanu ar rokas instrumentiem, savienojumu veidošanu un diskusijām.

Piektdien, 23.martā notiks vienkoču maizes abru un trauku izgatavošanas meistardarbnīca, bet 24.martā būs iespēja vērot apaļkoka tēšanu un dzeguļu savienojumu veidošanu, kā arī etnogrāfiskā/arheoloģiskā vienkoča zārka izgatavošanu, kurā tiks liktas lietā metodes, kuras vairākus tūkstošus gadus mūža māju darināšanai izmantojuši mūsu senči. Visas trīs pasākuma dienas interesentiem būs iespēja iepazīt kokamatniecības muzeja ekspozīcijā esošos darbarīkus.

Pasākumu rīko Vienkoču parka Kokamatniecības muzejs, sadarbojoties ar RTU DTI maģistrantūras un doktorantūras studentiem, kuri iesaistās pasākuma norisē un vienlaikus papildina savas zināšanas par tradicionālās amatniecības metodēm. RTU studenti apmeklētājiem sniegs izglītojošu informāciju par kokapstrādes darbarīkiem, demonstrēs to lietošanu kokapstrādē, kā arī iepazīstinās ar Vienkoču parku.

LA.lv