Laukos

“Linas Agro” pērn strādājis ar apgrozījuma kritumu, bet izkļuvis no zaudējumiem0

Foto: LETA

Lauksaimniecības produktu tirgotājs “Linas Agro” aizvadītajā finanšu gadā no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam strādāja ar 71,761 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 24,5% mazāk nekā pirms gada, savukārt peļņa bija 53 414 eiro salīdzinšjumā ar 283 394 eiro zaudējumiem iepriekšējā gadā, liecina “Firmas.lv” dati.

Vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā finanšu gadā “Linas Agro” izpildīja biznesa plānā noteiktos labības iepirkuma apmērus par 85% un vietējā tirgū iepirka 12% no kopējā Latvijas kviešu tirgus apmēra, kā arī 8% no kopējā Latvijas tirgus rapšu apmēra.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka kompānija izpildīja 91% no biznesa plānā noteiktā lauksaimniecības materiālu pārdošanas apmēra, kas skaidrojams ar 2016.gada nelabvēlīgo meteoroloģisko apstākļu ietekmi uz graudaugu vidējo ražību Latvijā.

Vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka aizvadītajā finanšu gadā palielināts pamatkapitāls par 168 563 eiro – līdz 2,38 miljoniem eiro.

“Linas Agro” vadība norāda, ka turpmākās attīstības plānos ietilpst nostiprināt tirgū saimnieciskās darbības pozīcijas, paplašināt jaunu klientu piesaisti Kurzemes reģionā, turpināt sadarbību ar esošajiem klientiem un palielināt minerālmēslu pārdošanas apmērus jaunajā sezonā.

“Linas Agro” ietilpst Lietuvas “Linas Agro Group” lauksaimniecības komercdarbības uzņēmumu grupā. Tajā ietilpst vēl vairāki Latvijā reģistrēti uzņēmumi, tajā skaitā “Putnu fabrika Ķekava” un “Lielzeltiņi”.

Kompānijas pamatkapitāls ir 2,38 miljoni eiro. Uzņēmuma galvenais darbības virziens ir augu aizsardzības līdzekļu, minerālmēslu un sēklas materiāla tirdzniecība, ka arī graudu, eļļas sēklu iepirkšana un eksports.

LA.lv