Laukos
Politika

Līvbērzes pagastā par 2,23 miljoniem eiro atjaunos polderu sūkņu stacijas un aizsargdambi0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) Jelgavas novada Līvbērzes pagastā sākusi īstenot trīs projektus plūdu risku samazināšanai par kopumā 2,23 miljoniem eiro – Auces poldera sūkņu stacijas pārbūvi, Vārpas poldera sūkņu stacijas pārbūvi un Ruduļa poldera aizsargdambja D-1 atjaunošanu.

Projekti tiek realizēti par Eiropas Savienības Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. Auces poldera sūkņu stacijas pārbūves kopējais plānotais finansējums ir 0,7 miljoni eiro, Vārpas poldera sūkņu stacijas pārbūves kopējais plānotais finansējums ir 0,85 miljoni eiro un Ruduļa poldera aizsargdambja D-1 atjaunošanas kopējais plānotais finansējums ir 0,68 miljoni eiro.

Šā atbalsta mērķis ir samazināt plūdu apdraudējumu valstij piederošo hidrobūvju aizsargātās un regulēto potomālo upju piegulošās platībās, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības attīstību, kā arī palielinot dabas teritoriju vērtību, pievilcīgumu un produktīvu izmantošanu Latvijas laukos.

ZMNĪ ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt plūdu riskus lauku teritorijās” ietvaros turpinās valstij piederošu hidrotehnisko būvju atjaunošanu un pārbūvi, kā arī valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanas projektu īstenošanu.

LA.lv