Laukos
Mežsaimniecība

Lizuma pagasta mežizstrādātājs “Rairu” pērn panācis strauju apgrozījuma un peļņas kāpumu0

Foto – EPA/LETA

Gulbenes novada Lizuma pagasta mežizstrādes uzņēmuma SIA “Rairu” apgrozījums pagājušajā gadā bija 8,745 miljoni eiro, kas ir par 25,4% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt peļņa pieauga 4,2 reizes – līdz 129 729 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadība finanšu ziņojumā norāda, ka 2017.gadā, pārstrukturizējot ražošanu, uzņēmuma apgrozījums ir palielinājies par 1,771 miljonu eiro. Vienlaikus ražošanas pašizmaksa ir pieaugusi nedaudz straujāk nekā apgrozījums – par 26,3% jeb 1,71 miljonu eiro, jo, augot apgrozījumam, palielinājušās arī izmaksas.

2017.gadā uzņēmums iegādājās jaunu harvesteru “Logset” un pievedējtraktoru “Metsis”, kā arī nomainīja harvesteru, trīs vecāku harvesteru vietā iegādājoties divus jaunākus, mazlietotus un ražīgākus harvesterus.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā “Rairu” plāno piedalīties AS “Latvijas Valsts meži” rīkotajos konkursos par iepirkumiem meža izstrādē un meža sakopšanas darbos. Tāpat kompānija plāno palielināt cirsmu iegādi privātajā sektorā, to izstrādi un kokmateriālu realizāciju. Kompānija turpina arī sadarbību ar “Avoti SWH” gan par šķeldas, gan kokmateriālu piegādi. Kopumā kompānija šogad plāno sekmīgi attīsties, teikts uzņēmuma vadības ziņojumā.

Tāpat uzņēmums arī turpmāk plāno investēt līdzekļus attīstības projektos. Lai nodrošinātu stabilitāti, “Rairu” plāno veltīt uzmanību jaunu klientu piesaistīšanai, izmaksu optimizācijai un jaunu tirgu izpētei.

Uzņēmums ir reģistrēts 1999.gadā, pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ar 50% kapitāldaļu katrs ir Kaspars Raipals un Juris Rudītis.

LA.lv