Laukos
Politika

LLKC ar ASV atbalstu palīdzēs Ukrainas kolēģiem pilnveidot zināšanas lauku attīstībā 0


LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis paraksta sadarbības līgumu ar ASV vēstniecības pārstāvi Ukrainā Beverliju Hūveri
LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis paraksta sadarbības līgumu ar ASV vēstniecības pārstāvi Ukrainā Beverliju Hūveri
Foto – LLKC

Latvijas Lauku Konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) parakstījis pirmo sadarbības līgumu ar ASV par atbalstu Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvās sistēmas stiprināšanā.

Kā norāda LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītājs Andis Kursītis, projektā Ukrainas lauksaimniecības ekspertiem būs iespēja apgūt zināšanas un Latvijas pieredzi Eiropas Savienības likumdošanas nosacījumu ieviešanā lauksaimniecības un lauku attīstības jomā.

“Ukrainas kolēģi varēs gūt izpratni par lauksaimniecības produkcijas ražošanas, vienotas dzīvnieku reģistrācijas un identifikācijas datu bāzes izveidošanu un pārtikas izsekojamību, kā arī izprast konsultāciju sistēmas pamatprincipus un kooperācijas nozīmīgumu reģionālās attīstības veicināšanā. Ukrainas lauksaimniecības ekspertiem LLKC nodrošinās mācību un pieredzes apmaiņas seminārus Latvijā – Lauksaimniecības datu centrā, Pārtikas un veterinārajā dienestā, zinātniskajā institūtā “Bio”u.c.,” sacīja Kursītis.

Plānots, ka Latvija šī projekta laikā līdz 2017. gada beigām organizēs četras mācību grupas Ukrainas kolēģiem.

“Viegli šis līgums nenāca. Tādēļ esam ļoti gandarīti, ka ASV sadarbībai izvēlējās LLKC, novērtējot mūsu 25 gadu pieredzi lauksaimniecības jomā, kuru arī paši ukraiņi ļoti vēlas izmantot. Bija patīkami dzirdēt, ka ASV Latviju uzskata par veiksmes stāstu bijušo PSRS republiku vidū, izejot reformu ceļu no plānveida ekonomikas bijušajā PSRS uz brīvo tirgu,” atzina LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

LLKC projekta “Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvās sistēmas stiprināšana: ceļā uz pilnīgu lauksaimniecības un lauku attīstības nozaru integrāciju kopējā Eiropas Savienības tirgū” īstenošanā sadarbosies ar Ukrainas USAID Lauksaimniecības un lauku attīstības atbalsta projektu (ARDS), Nacionālo lauku konsultāciju dienestu asociāciju, Agrārās politikas un pārtikas ministriju. ASV projektā finansē apmācību un pieredzes braucienu organizēšanu.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
51 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
43 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
1 stunda